Logo

3x3: Latvijai trīs starptautiski izaicinājumi; sieviešu izlase Monreālā 10. vietā

3x3: Latvijai trīs starptautiski izaicinājumi; sieviešu izlase Monreālā 10. vietā

No 2. līdz 4. septembrim trīs Latvijas 3x3 basketbola komandas startē prestižos starptautiskos turnīros.

No 2. līdz 4. septembrim Atēnās notiek Eiropas U17 čempionāta finālturnīrs. Puišu konkurencē piedalās arī Latvijas U17 izlase (2005. dzimšanas gads), kas augusta sākumā veiksmīgi cīnījās kvalifikācijas turnīrā Šolnokā.

Finālturnīrā Latvijas komanda spēlēs tādā pašā sastāvā: Jānis Censonis (Jēkabpils), Edvards Egle (BJBS “Rīga”/A.Kraukļa VEF BS), Kristians Artis Pastors (Salaspils) un Toms Markuss Salnājs (Ventspils “Spars”).

Sacensībās piedalās 12 komandas, kuras pirmajā posmā sadalītas četrās grupās. Latvijas vienība cīņā iesaistīsies sestdien, 3. septembrī. Plkst.17:50 spēle ar Francijas junioriem, plkst.19:45 – ar Horvātijas komandu. Divas labākās iekļūs ceturtdaļfinālā, un svētdien, 4. septembrī, spēlēs ar kādu no A grupas vienībām (Lietuva, Igaunija, Grieķija).

Piektdien jau noskaidrojās divi ceturtdaļfināla pāri: Vācija – Turcija un Ukraina – Izraēla.

Monreālā no 2. līdz 4. septembrim notiek augstākā līmeņa sacensības vīriešu un sieviešu komandām.

Sestdien, 3. septembrī, pirmo reizi šosezon Masters turnīrā “Rīgas” sastāvā cīņā dosies viss olimpisko čempionu kvartets – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš. “Rīga” izlikta ar 1. numuru. Grupas turnīrā plkst.19:45 spēle ar poļu “Lublin”, plkst.21:30 – ar amerikāņu vienību “Omaha”. Ceturtdaļfināls svētdien vakarā.

Vīriešiem šī būs pēdējā pārbaude pirms Eiropas čempionāta, kas no 9. līdz 11. septembrim notiks Austrijas pilsētā Grācā.

Pasaules sieviešu 3x3 sērijas pēdējā posmā Latvijas komandas sastāvā spēlēja Paula Strautmane, Ilze Jākobsone, Marta Miščenko un Anita Miķelsone, mūsu komanda bija izlikta ar 10. numuru.

Piektdien grupas turnīrā Latvijas izlase pagarinājumā ar 13:15 zaudēja Spānijas izlasei, bet ar 13:18 piekāpās Vācijas komandai “Dusseldorf ZOOS” un noslēgumā ierindojās 10. vietā. Ilze Jākobsone guva 11 punktus (5+6), Paula Strautmane un Marta Miščenko pa 6 (abām 3+3), Anita Miķelsone 3 (2+1).

Sezonas laikā Latvijas izlase dažādos sastāvos piedalījās Pasaules sērijas turnīros Francijas pilsētās Puatjē (11. vieta) un Bordo (7. vieta), kā arī Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē (8. vieta).

Trijos turnīros Latviju pārstāvēja Paula Strautmane un Paula Mauriņa, divos – Aleksa Gulbe, Anda Kuzmina un Anita Miķelsone, vienā – Aija Jurjāne, Paula Pētersone, Ilze Jākobsone un Marta Miščenko.

Sezonas laikā sakrātie reitinga punkti tiks ņemti vērā, dalot ceļazīmes uz lielajiem starptautiskajiem turnīriem pirmsolimpiskajā 2023. gada sezonā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!