3x3: Latvijas izlasei otrā vieta pirmajā U23 Pasaules kausa izcīņā

No 3. līdz 7. oktobrim Ķīnas pilsētā Ksiaņā risinās pirmā U23 Pasaules kausa izcīņa, kurā piedalīsies 20 vīriešu un 20 sieviešu komandas. Latvija pārstāvēta vīriešu turnīrā, U23 izlasē iekļauti Roberts Pāže, Armands Ginters, Nils Ozoliņš un Linards Jaunzems.

Svētdien ceturtdaļfinālā latvieši ar 21:10 sagrāva Slovēnijas komandu. Vēl ceturtdaļfinālā Francija pagarinājumā pieveica Ukrainu (19:17), Krievija - Taivana 21:13, Ķīna - Ungārija 15:18.

Pusfinālā Latvijas basketbolisti ar 21:14 uzvarēja Francijas komandu. Mūsu komanda jau spēles sākumā ieguva 2-3 punktu pārsvaru un visā mača gaitā neatdeva pretiniekiem iniciatīvu. Armands Ginters guva 8 punktus, Roberts Pāže un Linards Jaunzems pa 6, Nils Ozoliņš 1. Otrajāa pusfinālā Krievija - Ungārija 21:10.

Finālspēlā ar Krievijas komandu pirmajā pusminūtē Latvijas komanda nokļuva zaudētājos ar 0:4. Turpinājumā latvieši pārņēma iniciatīvu un vispirms izlīdzināja rezultātu (6:6), bet vēlāk izvirzījās vadībā (13:11, 14:13 un 15:14). Diemžēl īsam neveiksmju mirklim bija dārga cena. Pēc 15:18 vēl bija 17:18 un 18:19, tomēr punktu spēlei ar precīzu tālmetienu pielika pretinieki. Latvijas komandai Ginters guva 9 punktus, Jaunzems 5, Ozoliņš 3, Pāže 1.

Roberts Pāže ir Ventspils “Spars” audzēknis. Vienu sezonu spēlējis LBL komandā “Jūrmala/Fēnikss”, pēdējos gados spēlējis LBL 2. divīzijā – Mārupes SC komandā un BK “Ķekava”.

Armands Ginters ir BJBS “Rīga” un “VEF skolas” audzēknis. Vairākas sezonas spēlējis Latvijas Universitātes sistēmas komandās, pēdējos gados – viens no RSU vienības līderiem LBL2.

Linards Jaunzems basketbolu sācis spēlēt Iecavā, bet pēdējos piecus gadus trenējies un spēlējis Latvijas Universitātes sistēmas komandā. Pērn bija LU komandas līderis, tika atzīts par OlyBet LBL mēneša spēlētāju un piedalījās Zvaigžņu spēlē.

Nils Ozoliņš basketbolu sācis spēlēt Ventspilī. Šosezon pieteikts LBL 2. divīzijas komandā BK “Saldus”.

Cīņā par 3. vietu Ungārija – Francija 15:14.

Pirmajā posmā 20 komandas bija sadalītas četrās grupās.

Latvijas izlase A grupas turnīrā ar 21:14 pārspēja Mongolijas komandu, ar 22:7 - Indonēzijas vienību, ar 22:13 - Igaunijas komandu un ar  2:19 Ungārijas vienību. Latvijas izlase grupā finišēja 1. vietā. Otro ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu izcīnīja Ungārijas komanda, kas cīņā par 2. vietu ar 21:18 pieveica Igauniju.

Situācija B grupā: Krievija 4-0, Francija 3-1, Nīderlande 2-2, Ēģipte 1-3, Kirgizstāna 0-4.

Situācija C grupā: Ķīna 3-1, Slovēnija 3-1, Filipīnas 2-2, Turkmenistāna 1-3, Serbija 1-3.

Situācija D grupā: Ukraina 4-0, Taivana 3-1, Rumānija 1-3, Japāna 1-3, Čehija 1-3.