Logo

3x3: olimpiskie čempioni “World Tour” finālturnīrā izstājas ceturtdaļfinālā

17. un 18. decembrī Saūda Arābijas pilsētā Džidā notika 2021. gada sezonas 3x3 World Tour finālturnīrs, kurā piedalījās 12 labākās komandas. Ar pirmo numuru bija izlikta “Rīga”, ko finālturnīrā pārstāvēj olimpiskie čempioni Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis.

Piektdien A grupas turnīrā “Rīga” ar 21:19 pārspēja “Lausanne” (9.). Kārlis Lasmanis guva 9 punktus (arī pēdējos divus ar tālmetienu), Edgars Krūmiņš 6, Nauris Miezis 5, Agnis Čavars 1.

Otrajā spēlē “Rīga” ar 20:14 pieveica “Princeton” (8.). Miezim 10 punktu, Lasmanim 6, Čavaram 3, Krūmiņam 1. “Rīga” nodrošināja pirmo vietu grupā un sestdien plkst.15:30 ceturtdaļfinālā spēlēs ar 2. vietas ieguvējiem C grupā Krievijas komandu “Gagarin”. Cīņā par otro vietu “Lausanne” – “Princeton” 18:14.

B grupā: “Ub” (2.) 2-0, “San Juan” (10.) 1-1, “Jeddah” (7.) 0-1.

C grupā: “Liman” (3) 2-0, “Gagarin” (11.) 1-1,  “Šakiai” (6.) 0-2.

D grupā: “Amsterdam” (5.) 2-0, “Antwerp” (4.) 1-1, “Graz” (12.) 0-2.

Sestdien ceturtdaļfināla spēlē ar Krievijas komandu “Gagarin”, kurā spēlē trīs olimpisko spēļu vicečempioni, latvieši uzreiz nokļuva zaudētājos (1:7). Pēc 4:7 bija 6:12, tad 10:12 un 10:16. Pēdējās minūtēs izdevās rezultāta starpību samazināt līdz 19:20, tomēr punktu šoreiz pielika krievi – 19:21. Lasmanim 10 punktu, Miezim un Čavaram pa 4, Krūmiņam 1.

Plkst.16:05 "Amsterdam" – “San Juan”, plkst.16:40 “Ub” – "Antwerp", plkst.17:15 “Liman” – “Lausanne”.

Pusfināli paredzēti plkst.18:10 un 18:40, fināls plkst.19:35.

Kārlis Pauls Lasmanis atzīts par sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Šosezon “Rīga”, spēlējot dažādos sastāvos, pirmajā Masters turnīrā martā Dohā ieņēma 4. vietu, augustā Lozannā izstājās ceturtdaļfinālā (5. vieta) un Debrecenā ieguva 2. vietu, septembrī Monreālā un Prāgā izstājās ceturtdaļfinālā (attiecīgi 5. un 6. vieta), bet oktobrī Dohā un Mehiko izcīnīja pirmo vietu, sakrājot lielāko punktu summu kopvērtējumā (485). Seko “Ub” (410; uzvaras Debrecenā un Monreālā) un “Liman” (405). Pa vienam posmam uzvarējušas komandas “Amsterdam” (Dohā), “San Juan” (Lozannā) un “Jeddah” (Prāgā).

Sezonas laikā “Rīga” sastāvā bez olimpiešu kvarteta vairākos posmos spēlēja arī Artūrs Strēlnieks un Guntars Strāķis. Uzvaras Dohā un Mehiko izcīnītas spēlējot labākajā sastāvā.

2020. gadā “Rīga” uzvarēja gan World Tour kopvērtējumā, gan finālposmā.