3x3 Pasaules kauss: ceturtdaļfinālā dramatisks zaudējums Serbijai

Latvijas 3x3 basketbola izlase – Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks – sestdien, 25. jūnijā, Pasaules kausa izcīņas izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā ar 17:22 piekāpās nākamai čempionei Serbijas komandai un noslēgumā ieņēma 6. vietu.

Četrkārtējo pasaules čempionu serbu un olimpisko čempionu latviešu spēlē abas komandas agresīvi darbojās aizsardzībā, ātri sakrājot piezīmju normu. Rezultāts auga palēni, biežāk vadībā turoties serbiem. Latvijas komandai no 3:5 izdevās panākt 5:5, no 5:8 un 7:10 – izrauties vadībā 12:11. Pēdējais izrāviens izdevās no 14:17 līdz 17:17, tomēr pēdējos punktus guva serbi. Precīzie tālmetieni: 2–4. Lasmanis guva 6 punktus, Miezis 6, Čavars 3, Strēlnieks 1.

Vēl ceturtdaļfinālā: Polija – Beļģija 14:18, Francija – Nīderlande 18:12, ASV – Lietuva 11:21. Izstājušies visi 2019. gada Pasaules kausa medaļnieki.

Pusfinālā Serbija – Beļģija 17:12, Francija – Lietuva 17:18 (pag.). Par 3. vietu Beļģija – Francija 17:18 (pag.), finālā Serbija – Lietuva 21:16.

Vietu kārtība: 1.Serbija, 2.Lietuva, 3.Francija, 4.Beļģija, 5.Nīderlande, 6.Latvija, 7.ASV, 8.Polija.

Sieviešu turnīra pusfinālā Lietuva – Kanāda 14:16, Ķīna – Francija 16:17. Par 3. vietu Lietuva – Ķīna 11:21, finālspēlē Kanāda – Francija 14:17.

Vietu kārtība: 1.Francija, 2.Kanāda, 3.Ķīna, 4.Lietuva, 5.Spānija, 6.Polija, 7.ASV, 8.Beļģija.

Latvijas komanda C grupas turnīru trešdien, 22. jūnijā, sāka ar divām pārliecinošām uzvarām pār Ķīnas (22:6) un Japānas (22:5 komandām. Mačā ar Ķīnas izlasi latvieši uzreiz izrāvās vadībā (6:0), tad pretinieki samazināja rezultāta starpību (7:5), bet atbildes ofensīva bija neapturama – 22:6 (nepilnās sešās minūtēs. Miezis guva 10 punktus, Lasmanis 9, Čavars 3.

Arī otrajā spēle ar Āzijas basketbola skolas pārstāvjiem latviešu pārsvars bija krietni lielāks, nekā pirms gada Tokijas spēlēs. Japānas komanda septiņās minūtēs 10 sekundēs tika uzveikta ar 22:5 (Miezim 8, Lasmanim 8, Čavaram 4, Strēlniekam 2 punkti).

Piektdien, 14. jūnijā C grupas turnīra līdervienību spēlē Latvija - Nīderlande mūsu komanda pēc 1:4 pārņēma iniciatīvu un pēc spēlētām 6 minūtēm panāca 15:8. Tomēr mača likteni izšķīra nīderlandiešu precīzie tālmetieni. Vispirms minūtes pretinieki panāca 15:14, bet pēc 16:16 grozā ielidoja vēl divi divpunktnieki – 17:20. Uz Mieža precīzajiem soda metieniem Nīderlande atbildēja ar vienu – 19:21. Miezis guva 9 punktus, Lasmanis 6, Čavars un Strēlnieks pa 2.

Cīņā par otro vietu ar Polijas izlasi latvieši no pirmās minūtes diktēja spēles ritmu, nepilnās septiņās minūtēs izcīnot pārliecinošu uzvaru – 22:9. Lasmanim 8 punkti, Miezim 7, Čavaram 4, Strēlniekam 3.

Citās grupās:

A grupā: Serbija 4-0, Francija 2-2, Jaunzēlande 2-2, Puertoriko 1-3, Brazīlija 1-3,

B grupā: Lietuva 4-0, Mongolija 3-1, Vācija 2-2, Čīle 1-3, Taivāna 0-4.

D grupā: Beļģija 4-0, ASV 3-1, Austrija 1-3, Slovēnija 1-3, Ēģipte 1-3.

Astotdaļfinālā Latvijas komanda ar 21:12 pārspēja Vācijas izlasi. Latvieši veiksmīgi neitralizēja pretinieku tradicionālo ieroci, neļaujot tikt pie brīviem tālmetieniem. Jau nepilnās trijās minūtēs izdevās panākt 8:1, un Vācijas komanda netika pielaista tuvāk par 10:6. Turpinājumā 16:6 un 21:12. Čavars guva 9 punktus, Miezis 7, Lasmanis 4. Strēlnieks 1.

Vēl astotdaļfinālā Mongolija – Polija 17:20, Francija – Austrija 19:13, ASV – Jaunzēlande 21:20.

3x3 Pasaules kauss: Latvijas spēles