Logo

3x3 Pasaules kauss: Latvijas vīriešu izlase pārliecinoši iekļūst pusfinālā

Latvijas vīriešu izlase 3x3 Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā sešarpus minūtēs ar 21:7 sagrāva Ukrainas komandu, pirmo reizi iekļūstot starp četrām pasaules labākajām valstsvienībām. Svētdien, 23. jūnijā, pusfinālā būs jāspēlē ar Serbijas vai Francijas izlasi (pretinieki noskaidrosies sestdien ap plkst.22). Pusfināla spēles paredzētas svētdien plkst.16:10 un 17:05, cīņas par medaļām – plkst.18:40 un 19:10.

Pēc nevienmērīgi aizvadītā grupas turnīra, ceturtdaļfināla spēlē Latvijas komanda laukumā izgāja maksimāli mobilizējusies, no pirmajām sekundēm iegūstot iniciatīvu un salaužot Ukrainas basketbolistu pretestību. Pēc 2 minūtēm 8:0, pēc nepilnām 4 – 13:1. Ofensīva neatslāba līdz pašām beigām – 21:7. Agnis Čavars guva 7 punktus, Kārlis Lasmanis 6, Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš pa 4.

Vēl ceturtdaļfinālā Polija - Puertoriko 21:14, ASV - Slovēnija 21:14, Francija - Serbija 12:20.

Svētdien pusfinālā: 16:20 Polija - ASV, 17:05 Latvija - Serbija. Plkst.19:10 par 3. vietu, plkst.20:30 fināls.

**

Pirmajā posmā 20 komandas bija sadalītas četros piecniekos. Vīriešu turnīra pirmajā spēlē Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis ar 14:11 pārspēja Japānas izlasi, bet otrajā mačā ar 13:15 zaudēja Polijas vienībai. Otrās spēļu dienas pirmajā mačā latvieši asā spēka cīņā ar 20:16 pārspēja Austrālijas izlasi, bet pēdējā mačā ar 22:20 pieveica Brazīlijas komandu. Latvijas komanda nodrošināja otro vietu grupā un sestdien ceturtdaļfinālā spēlēs ar B grupas uzvarētājiem Ukrainas basketbolistiem. Vēl vienu pāri veidos Polija - Puertoriko. Divi grupu turnīri beigsies piektdien.

D grupas noslēguma tabula: Polija 3-1, Latvija 3-1, Austrālija 2-2, Japāna 2-2, Brazīlija 0-4.

B grupas noslēguma tabula: Ukraina 3-1, Puertoriko 3-1, Mongolija 2-2, Igaunija 1-3, Krievija 1-3.

A grupas noslēguma tabula: ASV 4-0,  Serbija 3-1, Nīderlande 2-2, Dienvidkoreja 1-3, Turcija 0-4;

C grupā: Francija 3-1, Slovēnija 3-1, Katara 2-2, Lietuva 2-2, Ķīna 0-4.

Latvijas vīriešu izlases spēles

Datums Laiks Spēle Rezultāts
18.06. 18:55 Latvija - Japāna 14:11
18.06. 22:05 Latvija - Polija 13:15
20.06. 17:25 Latvija - Austrālija 20:16
20.06. 21:05 Latvija - Brazīlija 22:20
22.06 16:30 Latvija - Ukraina 21:7 (1/4)
23.06. 17:05 Latvija - Serbija

Latvijas sieviešu izlase – Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne – pirmās spēlēs zaudēja Ungārijai (9:15) un Ķīnai (12:18). Cetyrtdien Latvijas dāmas izcīnīja pirmo uzvaru, ar 21:5 sagraujot Turkmenistānas vienību, bet grupas turnīra pēdējā spēlē ar 16:18 zaudēja Nīderlandes vienībai un finišēja 4. vietā.

A grupa: Ķīna 4-0, Ungārija 3-1, Nīderlande 2-2, Latvija 1-3, Turkmenistāna 0-4.

C grupa: Spānija 4-0, Rumānija 3-1, Čehija 2-2,  Irāna 1-3 Mongolija 0-4.

B grupa: Francija 4-0, Austrālija 3-1, Šveice 2-2, Japāna 1-3, Andora 0-4.

D grupa: Krievija 4-0, Itālija 3-1, Jaunzēlande 2-2, Ukraina 1-3, Indonēzija 0-4.

22. jūnijā ceturtdaļfinālā: Ķīna - Rumānija 16:12, Krievija - Austrālija 13:19, Francija - Itālija 15:9, Spānija - Ungārija 18:19.

Svētdien pusfinālā: plkst.15:10 Ķīna - Austrālija, plkst.15:40 Francija - Ungārija.

Latvijas sieviešu izlases spēles

18.06. 17:55 Latvija - Ungārija 9:15
18.06. 21:30 Latvija - Ķīna 12:18
20.06. 17:00 Latvija - Turkmenistāna 21:5
20.06. 18:20 Latvija - Nīderlande 16:18

**

Pasaules kausa izcīņas turnīri notiek kopš 2012.gada. Latvija iepriekš bijusi pārstāvēta divos turnīros.

2012. gadā Atēnās Edgars Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis un Ervīns Jonāts grupas turnīrā uzvarēja vienā spēlē no piecām, noslēguma tabulā ieņemot 18. vietu.

2018. gadā Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis grupas turnīrā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā ar 15:21 zaudēja Polijas izlasei un noslēguma tabulā ieņēma 5. vietu.

3x3 Pasaules kauss, vīrieši