Logo

3x3 Pasaules kauss: “Rīga” triumfē Pasaules tūres 2. posmā Debrecenā

Latvijas labākā 3x3 basketbola komanda “Rīga” – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis – Ungārijas pilsētā Debrecenā uzvarēja 2020. gada sezonas Pasaules tūres otrā posma turnīrā.

Trešdien ceturtdaļfinālā rīdzinieki ar 22:11 sagrāva Serbijas komandu “Liman”, kas pagājušās nedēļas nogalē uzvarēja pirmajā turnīrā. “Rīga” spēli sāka maksimāli agresīvi, nepilnās trijās minūtēs iekrājot 8:1 pārsvaru. Turpinājumā pretiniekiem izdevās izlīdzināt spēli un samazināt rezultāta starpību līdz 10:9, bet Naura Mieža precīzie soda metieni un tālmetiens palīdzēja atgūt pārsvaru un salauzt serbu basketbolistu pretestību.

Pusfinālā “Rīga” ar 21:15 pārspēja “NY Harlem” (ASV). Sižets līdzīgs kā ceturtdaļfinālā – lielisks sākums (10:2), intrigas atjaunošanās spēles vidusdaļā (11J, bet tūlīt atgūta iniciatīva un spēles izskaņas bez lielas spriedzes.

Finālspēlē ar Serbijas komandu “Ub”, kam otrdien mūsējie bija zaudējuši grupas turnīrā, rīdzinieki bija vadībā gandrīz visu spēles laiku, tomēr izšķirošu pārsvaru nodrošināt neizdevās – 3:0, 5:4, 8:8, 13:8, 16:12, 19:15, 20:17, 20:20. Tomēr pēdējo vārdu teica Nauris Miezis – 21:20 un pirmais tituls šajā neparastajā sezonā. Finālspēlē Edgars Krūmiņš guva 9 punktus, bet trīs viņa partneri – pa 4.

Piektdien un sestdien turpat Debrecenā notiks vēl viens Pasaules tūres posms.

Vēl ceturtdaļfinālā "NY Harlem" - Ulaanbaatar" 21:17, "Novi Sad" - "Piran" 21:20, "UB" - "Jeddah" 21:17.

“Rīga” turnīrā bija izlikta ar 3. numuru. C grupas turnīra pirmajā spēlē latvieši ar 22:12 pārspēja mājinieku vienību “Debrecen” (14.), bet otrajā ar 16:21 zaudēja Serbijas komandai “Ub” (7.) un grupā finišēja 2. vietā.

Turnīrā piedalījās pasaules elites komandas “Liman” (1.), Novi Sad” (2.; abas Serbija), “NY Harlem” (4.; ASV), “Šakiai” (5.; Lietuva), “Piran” (6.; Slovēnija), “Humpolec” (12.; Čehija), kā arī “Ub” (7.; Serbija), “Gagarin” (8.; Krievija), “Ulanbaatar” (9.; Mongolija), “Lausanne” (10., Šveice), “Jeddah” (11.; Saūda Arābija), “Antwerp” (13. Beļģija), “Debrecen” (14.; Ungārija).

Pagājušās nedēļas nogalē Debrecenā notikušajā Pasaules tūres pirmā posma turnīrā “Rīga” izcīnīja 3. vietu.