Logo

3x3 Tokijā: Latvija sāk ar uzvaru pār Poliju un mīnus 1 pret Beļģiju

3x3 Tokijā: Latvija sāk ar uzvaru pār  Poliju un mīnus 1 pret Beļģiju

Sestdien, 24. jūlijā, FIBA 3x3 basketbola vīriešu komandu olimpiskā turnīra pirmajā spēlē Latvijas 3x3 basketbola izlase – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis – ar 21:14 pieveica Polijas izlasi, bet otrajā mačā ar 20:21 zaudēja Beļģijai. Svētdien plkst.9 spēle ar Ķīnas izlasi, plkst.16:20 – ar Japānu, kas pirmajā dienā abas spēles pabeidza pagarinājumā (Polijai zaudēja, bet Beļģiju - uzvarēja).

Spēli Latvija – Polija precīzāk sāka pretinieki (1:3, 3:5), turklāt latvieši nepilnās trijās minūtēs sakrāja piecas piezīmes. Tomēr drīz noskaidrojās, ka Latvijas komanda izdarījusi pareizus secinājumus pēc zaudējumiem iepriekšējās savstarpējās cīņās, mērķtiecīgi cenšoties izmantot poļu līdera Maikla Hiksa nevēlēšanos ar pilnu jaudu cīnīties aizsardzībā. Turklāt (vēl jo svarīgāk!), nepiepildījās bažas, ka sniegumu varētu ietekmēt olimpiskās debijas stress vai Agņa Čavara karognesēja amatā gūtās emocijas. Drīzāk otrādi -- maksimāla mobilizēšanās sekmēja precizitāti darbībās.

Kopš trešās minūtes rezultāts auga Latvijas komandas labā – 10:5, 10:7, 13:7, 13:9, 18:9, 19:10, 20:11 un 21:14. Pirmā uzvara tika izcīnīta apaļās astoņās minūtēs.

Nauris Miezis guva 7 punktus, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars pa 5, Edgars Krūmiņš 4.

Spēlē Latvija – Beļģija, kas mūsu pretiniekiem bija debija olimpiskajā turnīrā, latviešiem neizdevās nospēlēt tik precīzi, un kļūdas (8-3) bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cīņas gaitā lielākoties neliels pārsvars bija pretiniekiem. Uz Latvijas līderu tālmetieniem (4:1) beļģi atbildēja ar rezultatīvu spēli no tuvās distances (4:7), bet pēc 8:7 trāpīja piecus tālmetienus. Latvijas komanda no 9:13 panāca 14:13, no 14:16 – 17:16. Vēl bija 18:17 un 20:19, tomēr beļģu pēdējie divi tālmetieni bija precīzi – 20:21.

Kārlis Lasmanis guva 11 punktus, Nauris Miezis 8, Edgars Krūmiņš 1.

Vēl pirmajā dienā Ķīna – Serbija 13:22, Krievijas OK – Ķīna 21:13, Serbija – Nīderlande 16:14, Japāna – Polija, Nīderlande – Krievijas OK, Beļģija – Japāna.

Astoņas komandas izspēlēs apļa turnīru, 24., 25. un 26. jūlijā aizvadot pa divām spēlēm, bet 27. jūlijā – vienu. Divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.-6. vieta, 4-5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.

Vienāda punktu skaita gadījumā komandas tiks sarindotas pēc 1) iesaistīto komandu savstarpējo spēļu rezultātiem (tikai uzvaras/zaudējumi, neņemot vērā gūtos/zaudētos punktus); 2) visās turnīra spēlēs vidēji gūto punktu skaitu (neņemot vērā pagarinājumos gūtos).