3x3 Tokijā: piektdien Čavars ar karogu

TAS BRĪDIS ir klāt – piektdien, 23. jūlijā, Latvijas 3x3 basketbola izlases neformālais līderis Agnis Čavars Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs Latvijas karogu, bet sestdien, 24. jūlijā, FIBA 3x3 basketbols debitēs olimpiskajās spēlēs. Pirmajā dienā pa divām spēlēm aizvadīs astoņu valstu sieviešu un astoņu valstu vīriešu komandas. Arī Latvijas 3x3 basketbola izlase – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis.

Astoņas komandas izspēlēs apļa turnīru, 24., 25. un 26. jūlijā aizvadot pa divām spēlēm, bet 27. jūlijā – vienu. Divas labākās komandas iekļūs pusfinālā, pēdējo divu vietu ieguvējām turnīrs būs beidzies, bet četras 27. jūlijā izspēlēs ceturtdaļfinālus (3.-6. vieta, 4-5. vieta). 28. jūlijā notiks pusfināla spēles, cīņa par 3. vietu un finālspēle.

Turnīra atklāšanas dienā latvieši plkst.5:35 tiksies ar Polijas izlasi, bet plkst.12:40 ar Beļģijas vienību.

Latvijas 3x3 basketbola izlases treneris Raimonds Feldmanis:

“Pēdējie sagatavošanās darbi rit, kā bija paredzēts. Karstums elpu ciet nesit – noder treniņnometnē Spānijā gūtais rūdījums. Pieejama gan svaru zāle, gan rehabilitācijas iespējas – aukstās vannas. Protams, gribētos biežāk tikt sacensību laukumā, bet noteikumi visiem vienādi un laiks ir limitēts.

Zālē aizvadījām divas pārbaudes spēles ar Japānas komandu. Katrā bija savi uzdevumi, nianses, kas ilgtermiņā var noderēt.

Pirmos pretiniekus – Polijas komandu – pazīstam ļoti labi. Poļi labāk jūtas lēnā spēlē, kurā nevajadzētu ielaisties.

Otrie pretinieki Beļģijas basketbolisti sagādāja nelielu pārsteigumu pārvarot kvalifikācijas barjeru, taču šis panākums nebija nejaušs. Laukumā ar Antverpenes komandu mūsu ceļi nav krustojušies, tomēr informācijas pietiem, jo regulāri analizējam visu konkurentu spēles. Jāuzmanās no viņu ātrajām pārejām no aizsardzības uzbrukumā, kuras viņi izmanto ļoti prasmīgi. Beļģu stilu mēdz salīdzināt ar mūsējo, tātad Iznāk, ka jāuzmanās pašiem no sevis.”

Polijas komanda, saskaņā ar oficiālo FOIBA rangu tabulu, ieņem tikai 7. pozīciju starp astoņām  olimpiskā turnīra dalībniecēm, bet ekspertu neoficiālajā spēku rangā tai ierādīta 4. vieta (pirmajā trijniekā: Serbija, Latvija un Nīderlande). Poļi tradicionāli labi spēlējuši Pasaules kausa izcīņā: 2018. gadā 4. vieta, 2019. gadā – bronzas medaļas. Komandas līderis Maikls Hikss tiek pozicionēts kā viena no tur4nīra spožākajām zvaigznēm. Latvijai pieredze lielos turnīros nav patīkama – 2018. gada PK ceturtdaļfinālā 15:21, nesen olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Grācā pusfinālā 18:20 (spēles gaitā bija 14:8).

Beļģijas komandai pēc iepriekšējiem nopelniem oficiālajā rangā ierādīta 8. vieta, neoficiālajā – 5. pozīcija.  Šīs valsts komanda līdz šim ne reizi nav spēlējusi Pasaules kausa izcīņā un tikai vienreiz piedalījusies Eiropas kausa izcīņā (9. vieta 2018. gadā). Toties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Grācā beļģi tikai ar 16:17 zaudēja Lietuvai un ar 20:16 pieveica ASV izlasi, tikai mazāka gūto punktu skaita dēļ netiekot ceturtdaļfinālā. Papildus kvalifikācijā Debrecenā – četras uzvaras.