Logo

Baltijas jūras kauss: pirmajā dienā Latvija - Somija 3:1

Tallinā notiekošās tradicionālās Baltijas jūras kausa izcīņas pirmajā kārtā Latvijas U16 un U18 puišu izlases pieveica Somijas vienības attiecīgi ar 119:96 un 76:69, U18 meiteņu izlase bija pārāka ar 87:70, bet U16 meiteņu izlase piedzīvoja zaudējumu ar 76:87.

Ceturtdien Latvijas komandas spēlēs ar Zviedrijas vienībām: plkst.12 kadetes, plkst.13 juniores, plkst.14:15 kadeti, plkst.15:15 juniori. Piektdien spēles ar Igaunijas vienībām sāksies attiecīgi 14:30, 15:30, 16:15 un 17:15.

U16 meitenes. No Tallinas turnīra dalībniecēm vasarā Eiropas U16 čempionātā A divīzijā spēlēs tikai Latvijas kadetes.

Pirmo reizi BJK vairāk nekā desmit gadus ilgajā vēsturē Latvijas delegācija Tallinā ieradās jau 2. janvāra vakarā, līdz ar to nebija jādodas laukumā taisnā ceļā no autobusa. Šoreiz Latvijas komanda sāka enerģiski un precīzi (9:2), taču jau pirmās ceturtdaļas vidū sāka izpausties lielākās problēmas – tehniskais brāķis (gan cīņā ar presingu, gan arī vienkāršās situācijās – kopā 26 kļūdas) un nespēja laikus atgriezties aizsardzībā.

Mačā ar Somijas kadetēm pēc īsas katastrofas (dažās minūtēs 2:19, kopā 11:21) vadību atgūt vairs neizdevās. Labi cīnoties pie groziem (visā spēlē 40-30) un epizodiski precīzi uzbrūkot vairākkārt izdevās samazināt punktu starpību (25:28 – 2.ceturtdaļas sākumā) un reiz pat izlīdzināt rezultātu (60:60 – 31. minūtē), taču sekojošā kļūdu virkne uzreiz likvidēja ofensīvas efektu. Pēc 60:67 vēl izdevās panākt 69:71, taču galotnē somietes pelnīti noturēja uzvaru – 76:85.

Otrajā spēlē Igaunija – Zviedrija 72:85.

U18 meitenes. Vasarā Eiropas čempionāta A divīzijā spēlēs Latvijas un Zviedrijas juniores.

Junioru komandu spēlē latvietēm bija rezultāta izteiksmē neliels, bet spēles satura ziņā stabils pārsvars gandrīz visu mača laiku. Uzvara cīņā pie groziem (45-40), mazāk kļūdu (20-26), precīzāki divpunktnieki (24/47 – 16/54), vairāk soda metienu (27/31 – 14/19). Somietes bija pārākas tikai no trīspunktu līnijas (4/17 – 8/29). Gala rezultāts 87:70. Komandas kapteinei Aleksai Gulbei 22 punkti un 7 atlēkušās bumbas.

Otrajā spēlē Igaunija - Zviedrija 79:63.

U16 puiši. Vasarā Eiropas čempionāta A divīzijā spēlēs Latvijas un Igaunijas kadeti.

Pirmā puslaika lielākā daļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, līdz pēdējās divās minūtēs latvieši ar agresīvu presingu vairākkārt piespieda somus kļūdīties (visā spēlē kļūdu atiecība 20-33). Iegūtais  pārsvars pēc lielā pārtraukuma tika veiksmīgi attīstīts, demonstrējot lielisku precizitāti metienos (divpunktnieki 40/63) un sapelnot tiesības bieži nest sodus (30/39). Galarezultāts 119:96. Tomam Liepiņam 23 punkti, Kārlim Dagam Krūmiņam 22 un 6 rezultatīvas piespēles.

Otrajā spēlē Igaunija - Zviedrija 93:87

U18 puiši. Vasarā Eiropas čempionāta A divīzijā spēlēs Latvija un Somija.

Divu A divīzijas komandu spēlē rezultāts mainījās kā šūpolēs, kuru “vēziens” lielāko amplitūdu sasniedza otrā puslaika vidū – 47:47, 60:47 un 62:62. Spēles iznākumu izšķīra nākamā latvieši ofensīva no 69:62 iznāca 76:69. Neliels pārsvars divpunktu metienu precizitātē (20/34 – 21/36), trīspunktu metienu precizitātē (7/22 – 6/30; Raineram Hermanovskim 4/4), soda metienos (15/21 – 9/15). Neliels zaudējums cīņā pie groziem (31-34), mazliet vairāk kļūdu (19-18).

Otrajā spēlē Igaunija - Zviedrija 80:66