U18 sievietes: uzvara pār Izraēlu nodrošina vietu ceturtdaļfinālā

Latvijas U18 sieviešu izlase (2001./2002.dzimšanas gads) trešdien, 10. jūlijā, Sarajevā Eiropas U18 čempionāta astotdaļfinālā pārspēja Izraēlas komandu  –  74:58 (24:23, 40:34, 56:49), nodrošinot vietu starp labākajām astoņām komandām. Ceturtdien ceturtdaļfinālā pretinieces būs Krievijas basketbolistes, kuras ar 83:81 pieveica Horvātijas vienību.

Izraēlas komanda grupas turnīrā bija zaudējusi visās trijās spēlēs, taču vismaz puslaiku bija labi nocīnījusies pat ar Spānijas juniorēm. Arī spēlē ar Latvijas vienību izraēlietes nodemonstrēja tradicionālo cīņassparu aizsardzībā un prasmi trāpīt grozā no tālās distances – efektīvāko ieroci uzbrukumā, ņemot vērā latviešu pārsvaru augumos.

Pirmajā ceturtdaļā, kamēr sāncenses vēl bija pilnas enerģijas, cīņa ritēja punkts punktā, bet puslaika turpinājumā Latvijas komanda ar daudzveidīgu spēli uzbrukumā panāca nelielu pārsvaru. To palielināt neļāva Izraēlas vienības zonas aizsardzība un trešajā ceturtdaļā pretinieču veiksmes brīdī minūtes laikā no +10 palika vairs tikai +1. Izšķirošais izrāviens Latvijas komandai izdevās tikai ceturtās ceturtdaļas vidū, no 59:54 panākot 69:54.

Visā spēlē Latvijai liels pārsvars cīņā pie groziem (55-29), divpunktnieku efektivitātē (17/33 – 8/26), soda metienos (16/19 – 9/10), kā arī relatīvs līdzsvars tālmetienu precizitātē (8/26 – 11/42), toties vairāk kļūdu (17-9).

Pa 14 punktiem guva Laura Meldere (arī 11 atl.), Eva Indriķe un Jete Nulle (8 atl.), 12 – Paula Kļeščova, pa 7 – Ketija Vihmane un Anita Miķelsone, 4 – Nikola Priede, 2 – Una Šteinharde.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Pretinieču zonas aizsardzība nebija nekāds pārsteigums, gatavojāmies to apspēlēt, tomēr izpildījumam pietrūka stabilas kvalitātes. Gan paši kļūdījāmies, gan pretinieces jauca galvu, veiksmīgi mainot sistēmas no 2-3 uz 1-3-1 un atpakaļ.

Liela uzmanība bija pievērsta Laurai Melderei, kuru sedza pa divām un pat trim. Laura itin labi tika galā, atspēlējot bumbu partnerēm. Joprojām pietrūkst stabilitātes, tāpēc no šķietami drošas vadības īsā laikā nodzīvojāmies līdz minimālam pārsvaram, kas vairoja pretinieču azartu. Labi, ka tajā brīdī nenotrīcējām un nepalaidām viņas priekšā.

Astotdaļfinālā viegli nav nevienai komandai. Arī Krievijas juniores pamatīgi panervozēja, uzvarot tikai pagarinājumā. Ar Krieviju nesen spēlējām pārbaudes mačā, kurā guvām virsroku. Zinām, kā viņas spēlē 8un kā jāspēlē pašām. Centra pozīcijā mums vajadzētu būt pārsvaram, tomēr kopumā krievietēm netrūkst ne individuālās meistarības, ne sportiskās nekaunības un agresivitātes. Nekā tāda, no kā mums būtu ļoti jābaidās, tai pašā laikā bīstamas pretinieces. Jābūt interesantai cīņai.”

U18S Eiropas čempionāts, Sarajeva

Astotdaļfināls 10. jūlijā: Itālija - Baltkrievija 96:57, Spānija - Bosnija 109:36, Krievija - Horvātija 83:81, Latvija - Izraēla 74:58, Vācija - Serbija 58:48, Francija - Polija 75:54, Ungārija - Beļģija 83:73, Lietuva - Čehija 59:64.

Ceturtdaļfināls, 11. jūlijā: Itālija - Spānija, Latvija - Krievija, Vācija - Francija, Ungārija - Čehija