Logo

Feldmanis: “Cīnījāmies līdz galam; tagad mērķis - 9.vieta”

Latvijas U18 puišu basketbola izlase (1998.dzimšanas gads un jaunāki) Turcijas pilsētā Samsunā Eiropas junioru čempionāta grupas turnīra pēdējā spēlē pārspēja Bosnijas un Hercegovinas izlasi – 74:65 (29:13, 40:33, 48:52), bet sliktākas iegūto un zaudēto grozu starpības dēļ palika trešajā vietā. Čempionāta otrajā posmā latviešiem jācīnās par 9.-16.vietu. “Mazajā” ceturtdaļfinālā otrdien plkst.13 spēle ar Slovēnijas junioriem.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis:

“Zinot, ka mums vajadzīga uzvara vismaz ar 11 punktu starpību, spēli sākām ļoti agresīvi un zināmā mērā pārsteidzām Bosnijas komandu. Ātri sasniedzām lielu pārsvaru, taču mūsdienu basketbolā ļoti reti spēles liktenis izšķiras jau pirmajā ceturtdaļā. Bosnieši atguvās, pielāgojas spēles stilam un deva prettriecienu, pierādīdami, ka ne velti dienu iepriekš uzvarēja Lietuvas izlasi.

Nevarētu teikt, ka viņi mūs ar kaut ko pārsteidza, taču Musam un citiem līderiem individuālā meistarība ir pietiekami augsta, lai viņi spētu izveidot un arī izmantot savas izdevības. Savukārt mums uzbrukumā bija grūti visā mačā saglabāt līmeni, kādā nospēlējām pirmo ceturtdaļu.

Lai arī otrā puslaika vidū bosnieši vienubrīd bija priekšā pat ar 6 punktu pārsvaru, turklāt piekto piezīmi saņēma viens no mūsu līderiem Artūrs Strautiņš, prieks, ka ierindā palikušie nenolaida rokas un cīnījās līdz pēdējai sekundei (pēdējās minūtes sākumā bija 69:61 un mūsu uzbrukums). Tas liecina par spēlētāju un visas komandas raksturu. Tagad tas jāliek lietā, lai tiektos pēc atlikušā augstākā mērķa – izcīnītu devīto vietu.”

Ceturtdaļfināla pāri: Vācija – Spānija, Lietuva – Krievija, Itālija – Somija, Francija – Bosnija.

Par 9.-16.vietu: Grieķija – Zviedrija, Latvija – Slovēnija, Horvātija – Turcija, Serbija – Izraēla.

Pusfinālā savā starpā spēlēs 1.-2. un 3.-4.pāra uzvarētāji un zaudētāji.

Situācija C grupā: Lietuva 2-1 (+3), Bosnija un Hercegovina 2-1 (0), Latvija 2-1 (-3), Izraēla 0-3.

Latvijas U18 izlases statistika: Vīriešu U18 izlase