Logo

Feldmanis: “Vieglo ceļu meklēšana noveda uz izdzīvošanas takas”

Latvijas U18 puišu basketbola izlase (1998.dzimšanas gads un jaunāki) Turcijas pilsētā Samsunā Eiropas junioru čempionāta mazajā ceturtdaļfinālā par 9.-16.vietu zaudēja Slovēnijas izlasei – 70:86 (23:19, 42:38, 51:56). Trešdien plkst.13 pusfinālā par 13.-16.vietu Zviedrijas juioriem, kuri ar 69:80 zaudēja Grieķijai. Tikai uzvarētāji saglabās izredzes nosargāt vietu A divīzijā

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis:

“Labi sākām spēli, otrās ceturtdaļas sākumā panācām 11 punktu pārsvaru, bet pārliecība par saviem spēkiem pārāk ātri pārauga pašpārliecinātībā. Kad pretinieki, cenšoties atspēlēties, sāka “iet kaulā”, mēs laukumā mēģinājām izvēlēties vieglākos ceļus, kas galu galā noveda pie tā, ka esam tikuši uz visgrūtākās – izdzīvošanas – takas turnīrā.

Kad spēles pavediens sāka slīdēt ārā no rokām noskaņojums laukumā krasi mainījās un pēc pirmajām neveiksmēm parādījās bailes uzņemties iniciatīvu. Brīžiem pat bailes saasināt spēli, lai nebūtu jāstājas uz sodu līnijas. Bet metieniem no distances precizitāte bija viduvēja.

Nedrošība izpaudās arī aizsardzībā – piemēram, pēc labi nostrādātām epizodēm “aizmirsās” atbloķēt pretinieku un zaudējām grozu pēc atkārtotā metiena. Kādas trīs reizes slovēņi guva grozu uzbrukuma laika pēdējā sekundē.

Trešajā ceturtdaļā, kad pretinieki izvirzījās vadībā, centāmies puišus nomierināt – laika vēl daudz, bija iespējas atspēlēties. Taču pietrūka pieredzes un rūdījuma, lai atgūtos un aukstasinīgi sagaidītu savas iespējas. Sākās steiga, kas neko labu nevarēja dot.

Patlaban nemeklējam vainīgos, jo mums vēl ir iespēja sasniegt vismaz minimālo mērķi – nosargāt vietu virslīgā. Tagad galvenais saglabāt komandas garu. Lai pēdējās spēlēs būtu komanda, kas ciena sevi, savus atbalstītājus, Latviju un cīnās līdz galam.”

Ceturtdaļfinālā: Vācija – Spānija 78:74, Lietuva – Krievija 82:81, Itālija – Somija 61:56, Francija – Bosnija 75:61. Pusfinālā Vācija - Lietuva, Itālija - Francija.

Par 9.-16.vietu: Grieķija – Zviedrija 80:69, Latvija – Slovēnija 70:86, Horvātija – Turcija 69:71, Serbija – Izraēla 69:63. Pusfinālā par 13./16.vietu: Latvija - Zviedrija, Horvātija - Izraēla.

Latvijas U18 izlases statistika: Vīriešu U18 izlase