U16 Challenger (meitenes): pret Somiju mīnus 1, otrdien 17:30 ar Vāciju

Latvijas U16 meiteņu izlase (2005./2006. dzimšanas gads), pirmdien, 9. augustā, Helsinkos FIBA Challenger turnīra pirmajā spēlē galotnē zaudēja Somijas kadetēm – 75:76 (17:24, 40:42, 54:63).

Latvijas komandas nākamās pretinieces A grupā spēļu secībā būs Vācijas (10. augustā plkst.17:30), Bulgārijas (11. augustā plkst.14:30), Grieķijas (13. augustā plkst.17:30)  un Francijas (14. augustā plkst.14:30) komandas. Pirmo divu vietu ieguvējas iegūs ceļazīmes uz nākamvasar Spānijā paredzēto U17 Pasaules kausa izcīņu. Spēļu tiešraidēm varēs sekot http://www.fiba.basketball/europe/challengers/u16women/2021

Kļūdas uzbrukumā un spēles disciplīnas neievērošana, slikti atgriežoties aizsardzībā (visā spēlē punkti ātrajos uzbrukumos 10-21) spēles pirmajā ceturtdaļā latvietēm sagādāja iedzinēju lomu (7:17). Līdz trešās ceturtdaļas beigām šo starpību tikai brīžiem izdevās samazināt.

Lūzums iezīmējās ceturtajā ceturtdaļā, kad sešās minūtēs latvietes ar labu aizsardzību un daudzveidīgiem uzbrukumiem no 54:63 panāca 71:65. Tomēr pēdējās minūtēs mājinieces bija mazliet precīzākas un veiksmīgākas.

Žozefīnei Sīpoliņai 22 punkti, Elīnai Briedei 16, Madarai Šimtei 13 (9 atl., 5 piesp.).

Ņemot vērā sarežģīto epidemioloģisko situāciju, Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas zonas (FIBAEurope) valde atcēla 2021. gada Eiropas jaunatnes čempionātus. Lai nodrošinātu spēļu praksi, tiks rīkots neoficiālu sacensību seriāls – FIBA Challengers. U16 vecuma grupā Eiropas rangu tabulas 18 labākās komandas tika sadalītas trijos sešniekos. Turnīri notiek Helsinkos, Kadisā (Spānija) un Guifoešā (Portugāle). Turnīra rezultāti neietekmēs valstu pozīcijas FIBA oficiālajā jaunatnes izlašu reitingā, tomēr U16 grupā ir nopietns stimuls – 5 komandas iegūs tiesības 2022. gada vasarā startēt U17 Pasaules kausa izcīņā (pa divām ceļazīmēm tiks izcīnītas Helsinkos un Gufoešā, viena – Kadisā (ārpus konkursa ir Spānijas kadetes, kuras Pasaules kausa izcīņā varēs startēt kā laukuma saimnieces.