Agris Galvanovskis: “Pagaidām skrienam virsū grābeklim”

Latvijas U16 puišu izlase Turcijas pilsētā Konjā notiekošajā septiņu komandu pārbaudes turnīrā ceturtajā spēlēja zaudēja Slovēnijas U16 izlasei – 61:70 (15:17, 31:34, 48:53). Ceturtdien plkst.16 spēle ar Turcija U15 izlasi.

Spēlē ar slovēņiem Latvijas komanda vairākkārt atspēlējās no mīnusiem: 2. ceturtdaļā no 21:30 līdz 31:30, pēdējā ceturtdaļā no 46:55 līdz 55:55, tomēr lūzuma nostiprināšanai pietrūka pacietības un stabilitātes.

Ceturtajā spēlē pēc kārtas zaudējums cīņā pie groziem (atlēkušās 50-57). Šoreiz arī vairāk kļūdu (22-18), kā arī slikta tālmetienu precizitāte (6/42 – 6/28).

Dāvim Ozeram 21 punkts un 9 atlēkušās bumbas, Frederikam Meinartam 13+14 atl.+7 bloķēti metieni.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Pagaidām cītīgi skrienam virsū grābeklim, atkārtojot vienu un to pašu scenāriju – nesavācam atlēkušās bumbas un pieļaujam pārāk daudz kļūdu, tai skaitā muļķīgas. Visās spēlēs, arī šodien, ir 6-7 samērā labas minūtes, kam seko neveiksmes, likvidējot visu iepriekš iegūto.

Jūtams, ka puiši piedzīvo kultūršoku, jo gājieni, kas bija veiksmīgi Latvijas un Eiropas Jaunatnes līgā, izlašu līmenī nestrādā. Pretiniekiem ir fiziskais pārspēks gandrīz visās pozīcijās. Lai to atspēkotu, jāspēlē ātrāk un gudrāk, bet neesam gatavi to darīt. Pietrūkst tehniskās sagatavotības, pietrūkst spēka un izturības. Spēlēt četras dienas pēc kārtas nav viegli, bet tāds pats ritms ir arī pretiniekiem, kuri tomēr spēj visu maču aktīvi segt pa visu laukumu.

Ļoti vērtīgs turnīrs, kas laikus parāda gan problēmas sagatavotībā, gan spēlētāju raksturus. Šodien, kad pēdējā ceturtdaļā noķērām pretiniekus un sākās cīņa par uzvaru, vairāki spēlētāji laukumā “pazuda”. Ir viegli uzņemties iniciatīvu, kad komandai ir plus 20 vai mīnus 20, bet īstā vērtība parādās brīžos, kad jāizplēš uzvara pretiniekiem no rokām. Pagaidām to neprotam.

Skatāmies video, runājam, bet spēlētājiem jāmācās ne tikai klausīties, bet arī neatkārtot pieļautās kļūdas. Viegli neiet. Pēc turnīra noteikti būs konkrētas rekomendācijas spēlētājiem un viņu treneriem, kam jāpievērš īpaša uzmanība līdz vasarai. Turnīrā nepiedalās vairāki spēlētāji, kuri varētu palīdzēt. Tālākā perspektīvā šim gadugājumam potenciāls ir labs, bet kadetu čempionāts nebūs vienkāršs.”

4. kārtā Lietuva – Krievija 70:68, Turcija (U15) – Serbija 61:76.

Pēc 4. dienas spēlēm: Krievija 4-0, Turcija 3-0, Lietuva 3-1, Slovēnija 1-2, Serbija 1-2, Turcija (U15) 0-3, Latvija 0-4.

Sešu valstu kadetu izlases, kā arī Turcijas U15 vienība sacenšas apļa turnīrā. Latvijas komandai nākamās spēles ar Turcijas U15 (ceturtdien plkst.16) un Serbijas (piektdien plkst.13:30) vienībām.

Dalībnieki gatavosies Eiropas kadetu čempionātam, kas augustā notiks Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē.