U16 puiši: pret Itāliju labs tikai pirmais puslaiks

Latvijas U16 puišu izlase (2003.dzimšanas gads) otrdien, 13. augustā, Itālijas pilsētā Udinē U16 Eiropas čempionāta astotdaļfinālā zaudēja Itālijas komandai – 62:82 (22:19, 40:37, 51:61). Trešdien plkst.22 ceturtdaļfinālā par 9.-16. vietu jāspēlē ar Lietuvas komandu, kas astotdaļfinālā zaudēja Grieķijai (56:67).

Latvijas komanda pirmajā puslaikā parādīja līdz šim labāko sniegumu čempionātā. Ātrie aizsargi veikli izraustīja Itālijas komandas aizsardzību, izvirzoties vadībā, kas 20 minūšu laikā no rokām izslīdēja tikai uz dažām sekundēm. Kopīgiem spēkiem izdevās uzvarēt cīņā pie groziem (27-20) un itin bīstami strādāja Latvijas komandas tālšāvēji ( 5/16 – 1/13). Itālijas komandu no dziļākiem mīnusiem glāba tikai latviešu paviršības piespēlēs (kļūdas 12-6) un pārkāpumi (soda metienos 5/7 – 12/19).

Diemžēl pēc lielā pārtraukuma latviešu kļūdu skaits vēl pieauga (visā spēlē 29-12; ātrajos uzbrukumos punkti 5-27), ,metienu precizitāte pasliktinājās )3p. 2/13) un uzvara cīņā par atlēkušajām bumbām (50-40) to nekompensēja. 3. ceturtdaļā mājinieki panāca izšķirošo pārsvaru, ko pašā mača izskaņā vēl dubultoja.

Otto Fārenhorsts guva 18 punktus, Rihards Teirumnieks 12.

U16 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Sāpīgi... Par spīti pretinieku augumu pārsvaram, uzvarējām cīņā pie groziem, pirmajā puslaikā veiksmīgi izmantojām Itālijas komandas trūkumus, bet visā spēlē paši pēc savām kļūdām uzdāvinājām viņiem 31 punktu. Tā nevar uzvarēt.

Lielajā pārtraukumā pretinieki laukumā sūtīja mazāku sastāvu, tāpēc mums vajadzēja pamainīt uzbrukumu. Teorētiski bija skaidrs, kas jādara, bet praksē tika pārturēta bumba, pieņemti nepareizi lēmumi. Komandas spēles vietā sākās nepamatota iniciatīvas uzņemšanās. Izdarījām tieši to, ko nedrīkstēja izdarīt – pieļāvām panikas brīžus puslaika sākumā, palīdzot Itālijai samest vieglus punktus un pārņemt iniciatīvu.

Spēles kvalitāte bija augstāka nekā iepriekš, bet – pagaidām varam koncentrēties 20-25 minūtēm, pēc kurām fokuss pazūd. Jāiemācās to noturēt. Priekšā gaida smagas cīņas.”

U16V Eiropas čempionāts, Udine

Astotdaļfināls: Itālija - Latvija 82:62, Lietuva - Grieķija 56:67, Izraēla - Horvātija 65:66, Francija - Igaunija 70:44, Krievija - Ziemeļmaķedonija 70:45, Turcija - Bosnija 87:65, Spānija - Vācija 62:60, Serbija - Slovēnija 67:64,

Ceturtdaļfināls (14. augustā). Par 1.-8.vietu: Itālija - Grieķija, Horvātija - Francija, Krievija - Turcija, Spānija - Serbija. Par 9.-16.vietu: Latvija - Lietuva, Izraēla - Igaunija, Ziemeļmaķedonija - Bosnija, Vācija - Slovēnija.