Sieviešu valstsvienība: pārliecinoša uzvara pār Ķīnu

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, turpinot gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, ceturtdien, 20. jūnijā, Elektrum Olimpiskajā centrā pārbaudes spēlē pārspēja Ķīnas izlasi – 74:56 (17:12, 30:29, 48:42), izcīnot ceturto panākumu pēc kārtas.

Dažas atslodzes dienas nepieciešamas Zentai Meļņikai, toties pēc astoņu gadu pauzes valstsvienībā atgriezās uzbrucēja Karlīne Pīlābere.

Pats spēles sākums labāk izdevās ķīnietēm (0:5), bet puslaika vidū Latvijas komanda, plaši manevrējot ar 11 spēlētājām, panāca lielāko pārsvaru (19:12). Ofensīvas turpinājumu nobremzēja tehniskais brāķis (pirmajā puslaikā kļūdas 11-4), toties labā aizsardzība neļāva pretiniecēm izvērsties soda laukumā (puslaikā divpunktnieki 7/14 – 6/26) un lielajā pārtraukumā komandas devās ar Latvijas simbolisku pārsvaru (30:29).

Otrajā puslaikā latvietes, nezaudējot agresivitāti aizsardzībā, akurātāk spēlēja uzbrukumā, jau trešās ceturtdaļas sākumā panākot nelielu pārsvaru, ko pēdējās desmit minūtēs pieaudzēja līdz pārliecinošai uzvarai: 36. minūtē – 67:44, gala iznākums – 74:56.

Elīna Dikaioulaku kļuva par septīto basketbolisti, kas Latvijas valstsvienības labā guvusi vairāk nekā 1000 punktus (visa statistikas informācija – šeit).

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Mšrtiņš Zībarts: “Patīkami, ka turpinās Prāgas turnīrā iezīmētā progresīvā tendence un spēles kvalitāte pakāpeniski uzlabojas. Varam uztvert jaunas idejas un tās realizēt aizvien labāk. Tomēr pēdējā nedēļā līdz čempionātam vēl ir, ko darīt – gan jātiek skaidrībā par Aijas Putniņas iespējām palīdzēt, gan jāstrādā pie dažādām aizsardzības sistēmām, kam būs izšķiroša nozīme Eiropas čempionāta spēlēss”

Sestdien, 22. jūnijā, plkst.18:30 Latvijas komanda “Arēnā Rīga” aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli ar Slovēnijas vienību, bet 27. jūnijā tepat “Arēnā” sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs. Biļetes var iegādāties basket.lv

Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes

Vārds un uzvārds Poz. Dz.g. Aug. Klubs'2018 Spēles Punkti FIBA turnīri
Elīna Dikaioulaku 1. 1989 172 1KS Sleza Wroclav (POL) 109 10105 OS'08, PK'18, EČ'11, 13, 17
Karlīne Pīlābere 4. 1990 190 TTT Rīga 10 12 EČ'11
Aija Putniņa 4./5. 1988 190 DVTK Miskolc (HUN) 129 843 OS'08, PK'18, EČ'09, 11, 15, 17
Aija Brumermane 5. 1986 191 TTT Rīga 120 452 OS'08, PK'18, EČ'05, 07, 09, 13, 17

15. jūnijs: Latvija - Ungārija 69:63

20. jūnijs: Latvija - Ķīna (Elektrum OC)

22. jūnijs: Latvija - Slovēnija (Arēna)

2019. gada Eiropas  sieviešu čempionāts

1. posms (27.-30. jūnijs) – turnīri 4 grupās, uzvarētājas kvalificējas ceturtdaļfinālam;

30. jūnijs, 18:30 Latvija - Spānija

2. posms (1. jūlijs) – grupu otro un trešo vietu ieguvējas izspēlē astotdaļfināla mačus (A2-B3, B2-A3, C2-D3, D2-C3);

3. posmā (4.-7. jūlijs) – ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēles Belgradā.

Sešas labākās komandas kvalificēsies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kurā 14 komandas 2020. gada februārī cīnīsies par 10 ceļazīmēm.

Latvijas sieviešu valstsvienība Eiropas finālturnīrā startēs devīto reizi, tai skaitā astoto reizi pēc kārtas (1999, 2005, 2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Labākie sasniegumi – 4. vieta 2007. gadā, kā arī divreiz 6. vieta (2005, 2017).

Seko “Women`s EuroBasket 2019”: #ParSkaistāmUzvarām #TrīsZvaigznes12