U19 PK. Čukste: “Basketbolā abas stiprās komandas uzvarēt nevar”

Latvijas U19 sieviešu izlase (1998.dzimšanas gads un jaunākas) Itālijas pilsētā Udinē U19 Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā zaudēja Austrālijas izlasei – 56:61 (13:8, 22:26, 36:39). Turnīra turpinājumā būs jācīnās par 9.vietu. Piektdien mazais ceturtdaļfināls ar spēles Krievija – Mali zaudētājām.

Latvijas U19 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

“Laukumā bija divas stipras komandas, abas bija cienīgas uzvarēt, diemžēl basketbolā tas nav iespējams.

Diena sākās ar otrdien pret Kanādu 19 punktus guvušās Dinijas Pāvelsones deguna savainojumu treniņā, kas jūtami ietekmēja mūsu uzbrukuma potenciālu. Ai, kā pietrūka viņas agresivitātes un precīzo tālmetienu...

Iesildīšanās laikā austrāliešu 15.numurs ielika bumbu grozā no augšas un arī citas pretinieces izcēlās ar spēku un atlētismu. Tāda spēka, ko likt viņām pretī, mums nav. Tāpēc uzbrukumā spēli vajadzēja veidot no perimetra un aizsardzībā spēlēt ļoti disciplinēti. Otrais izdevās, jo Austrālijas komandai 61 gūtais punkts ir zem viņu normas. Uzbrukumā (divpunktnieki 13/35, trīspunktnieki 5/23)... Protams, mūsu līderēm bijušas veiksmīgākas spēles. Gan metienu precizitātes ziņā, gan izvairoties no dažas kļūdas, kas piezagās galotnē. Bet kopumā par basketbola kvalitāti nav jāsarkst un meitenes pelnīti saņēma arī neitrālo skatītāju aplausus.

Par cīņassparu – cepuri nost. Meitenes nepadevās arī tad, kad uzbrukums iebuksēja un pretinieces panāca 30:39 (29.minūte). Nepilnas trīs minūtes pirms beigām bija 51:49, pēc tam 53:53, 54:55, 56:57. Taču svarīgā brīdī austrālietes ar spēka pārsvaru savāca atlēkušo bumbu pie mūsu groza (visā spēlē 36-56)...

Pēc divām labi aizvadītām, bet neveiksmīgi pabeigtām spēlēm nebūs viegli savākties turnīra turpinājumam. Visticamāk būs jāspēlē ar Mali komandu, kas būs ciets riekstiņš. Ātra, atlētiskas, labi koordinētas – Mali basketbolistes sagādāja problēmas arī amerikānietēm un ķīnietēm. Mums tā būs jauna, interesanta pieredze.”

Astotdaļfināls: ASV - Puertoriko 104:46, Ķīna- Ēģipte 85:43, Spānija - Itālija 59:49, Krievija - Mali, Kanāda - Meksika 64:43, Francija - Ungārija 73:58, Austrālija - Latvija 61:56, Japāna - Koreja 86:47.

28.jūlijā ceturtdaļfināls (1.-8.): ASV  - Francija, Spānija - Japāna, Ķīna - Kanāda, Krievija - Austrālija.

28. jūlijā ceturtdaļfināls (9.-16.): Puertoriko - Ungārija, Itālija - Koreja, Ēģipte - Meksika, 17:30 Mali - Latvija.

Pusfināls un finālspēles 29. un 30.jūlijā.