U20 sievietes: Eiropas čempionāts sākts ar uzvaru pār Poliju

Latvijas U20 sieviešu izlase (1998./1999.dzimšanas gads) Ungārijas pilsētā Šopronā Eiropas U20 čempionāta pirmajā spēlē pārspēja Polijas komandu – 70:62 (17:20, 33:39, 50:48).  C grupas turnīrā latvietes vēl cīnīsies ar Ungārijas (svētdien plkst.19) un Horvātijas (pirmdien plkst.14:30) komandām. Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas vienībām (Spānija, Beļģija, Portugāle, Nīderlande). Uzvarētājas cīnīsies par 1., zaudētājas – par 9.vietu. Visas spēles varēs redzēt www.FIBA.basketball

Pirmajā puslaikā Latvijas komanda pretinieču aizsardzību spēja uzlauzt gandrīz tikai ar trīspunktu metieniem (6/10; divpunktnieki 4/16), savukārt pretinieces acīgi izmantoja mūsu spēlētāju kļūdas (10-4) un bieži meta sodus (6/8 – 17/20). Lielākie mīnusi – 22:31 (17. minūtē).

Pēc lielā pārtraukuma Latvijas komanda sakārtoja aizsardzību un uzbrukumā atrada vājās vietas pretinieču groza tuvumā. 30. minūtē tika pārņemta vadība un pēdējā ceturtdaļā iniciatīva vairs netika atdota – 35. minūtē 63:54, 38. minūtē 65:60.

Dinija Pāvelsone guva 14 punktus, Digna Strautmane 12 (visus 2. puslaikā) un izcīnīja 13 bumbas, Aleksai Gulbei 12+8 atl.

Visā spēlē divpunktnieki 12/33 – 15/47, trīspunktnieki 10/17 – 5/21, sodi 16/24 – 17/22, atlēkušās bumbas 48 - 40, kļūdas 18 - 10.

C grupas otrajā spēlē Ungārija - Horvātija 86:51.

Latvijas U20 sieviešu izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Pirmās spēles stress pirmajā puslaikā daļēji paralizēja komandas uzbrukumu. Darbojāmies nedroši, brīžiem haotiski. Turklāt visu cieņu pretiniecēm – polietes mainīja aizsardzības sistēmas un brīžiem ar zonas aizsardzības variantiem sagādāja mums nopietnas problēmas..

Otrajā puslaikā izdevās sakārtot spēli uzbrukumā. Sākām spēlēt plašāk, nesasteidzām metienus, meklējām iespējas iespēlēt bumbu zem groza. Spējām pielāgoties pretinieču aizsardzības maiņām un izmantot savas iespējas.

Prieks par uzvaru, bet vēl noteikti ir iespējas uzlabot sniegumu, palielinot agresivitāti pretinieču soda laukumā. Šodien labi trāpījām tālmetienus un no pustālās distances, bet skatīsimies video un meklēsim arī citas iespējas.

Rīt gaida sarežģīta cīņa ar mājiniecēm Ungārijas basketbolistēm, kas pirmo uzvaru pār Horvātijas vienību izcīnīja ļoti pārliecinoši.”