U20 sievietes: uzvara pār Horvātiju

Latvijas U20 sieviešu izlase (1998./1999.dzimšanas gads) Ungārijas pilsētā Šopronā Eiropas U20 čempionāta C grupas turnīra pēdējā spēlē pieveica Horvātijas komandu – 71:60 (19:14, 44:31, 55:49).  Grupā latvietes, visdrīzāk, finišēs 2. vietā un trešdien astotdaļfinālā cīnīsies ar D grupas trešo labāko komandu Nīderlandes U20 izlasi. Uzvarētājas ceturtdaļfinālā spēlēs par 1., zaudētājas – par 9.vietu ar pāra Krievija - Zviedrija komandām. Visas spēles varēs redzēt šeit

Latvijas komanda ļoti veiksmīgi sāka spēli, jau pirmajās minūtēs izvirzoties vadībā (12:5) un neatdodot iniciatīvu līdz pat trešās ceturtdaļas beigām. 23, minūtē pārsvars sasniedza 49:32. Turpinājumā tas saruka un nepilnas trīs minūtes pirms beigām horvātietes gandrīz bija atjaunojušas intrigu (63:58). Tomēr izšķirošajos brīžos Latvijas komanda nospēlēja aukstasinīgāk un precīzāk.

Aleksai Gulbei (attēlā) 25 punkti un 9 atlēkušās bumbas, Nikolai Ozolai 14, Dignai Strautmanei 13+11. Komandai uzvara cīņā par atlēkušajām bumbām (58-51) un laba divpunktu metienu precizitāte (21/49).

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Iepriekšējos mačos horvātietes labi uzbruka no tālienes pēc tam, kad pretinieču aizsardzība bija savilkusies ap viņu centra spēlētājām. To zinot, bija uzdevums aizsardzībā spēlēt viens pret vienu, nemetoties palīgā partnerēm, un pretiniecēm ilgi nebija brīvu metienu. Savukārt uzbrukumā ar iepriekš te, Šopronā, nelietotu sadarbību guvām kādus 10 punktus. Tā izdevās izvirzīties vadībā un diktēt spēles ritmu.

Arī pēc lielā pārtraukuma mums bija iniciatīva un drošs pārsvars līdz brīdim, kad daži uzbrukumi tika nepamatoti sasteigti. Iespējams, noguruma dēļ netika izmantotas vairākas labas iespējas un pretinieces pietuvojās līdz mīnus 5. Taču nekādas panikas nebija un izcīnījām pelnītu uzvaru.

Šodien lielāka slodze bija jāiztur līderēm. Rīt būs brīvdiena, kurā varēs mazliet atvilkt elpu. No rīta pilsētas centrā paredzēts pasākums visām dalībniecēm, pēc tam būs treniņš un video seanss, gatavojoties trešdienas spēlei.

Nīderlandes izlases līderes ir pagaras un masīvas. Aizsardzībā viņām grūti izsekot pretinieču ātrajām sadarbībām, tāpēc bieži tiek lietota zona, izmantojot vienādo augumu plusus – mainoties nevar iegūt priekšrocības konkrētās pozīcijās. Uzbrukumā diezgan daudz tiek mests no distances pēc bumbas izmešanas, jo klasisku centru, kas varētu apspēlēt zem groziem, viņām nav. Stils zināms, centīsimies atspēkot Nīderlandes izlases trumpjus un izmantot savējos. Noskaņojums labs un apņēmīgs, divas uzvaras vairojušas pārliecību un azartu.”

4. Horvātija 0-3  195:244

A grupa: Krievija - Vācija 72:67, Serbija - Slovēnija 72:65, Serbija - Vācija 71:64, Krievija - Slovēnija 71:84. Krievija - Serbija 75:63, Vācija - Slovēnija 82:65. Pēc 3 kārtām: Krievija 2-1, Serbija 2-1, Vācija 1-2, Slovēnija 1-2.

B grupa: Zviedrija - Francija 36:74, Itālija - Slovākija 58:34, Slovākija - Zviedrija 70:65, Itālija - Francija 76:69, Itālija - Zviedrija 66:45, Francija - Slovākija 65:42. Pēc 3 kārtām: Itālija 3-0, Francija 2-1, Slovākija 1-2, Zviedrija 0-3.

D grupa: Portugāle - Spānija 43:57, Beļģija - Nīderlande 59:83, Portugāle - Nīderlande 65:57, Spānija - Beļģija 77:32, Portugāle - Beļģija 73:59, Spānija - Nīderlande 79:59. Tabula: Spānija 3-0, Portugāle 2-1, Nīderlande 1-2, Beļģija 0-3.

11. jūlijā astotdaļfinālā: 14:00 Latvija - Nīderlande, 14:30 Portugāle - Polija, 16:15 Krievija - Zviedrija, 16:45 Itālija - Slovēnija, 18:30 Francija - Vācija, 19:00 Ungārija - Beļģija, 20:45 Spānija - Horvātija, 21:15 Serbija - Slovākija

Ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.