U20 sievietes: uzvara pār Krieviju

Latvijas U20 sieviešu izlase (1998./1999.dzimšanas gads) Ungārijas pilsētā Šopronā Eiropas U20 čempionāta “mazajā” ceturtdaļfinālā pārspēja Krievijas komandu – 75:74 (28:16, 46:38, 60:52).  Sestdien pusfinālā par 9./12.. vietu jācīnās ar spēles Horvātija – Vācija uzvarētājām..

Ātrs un saskaņots uzbrukums, kustīga un taktiski pareiza aizsardzība – Latvijas komanda spēli sāka ar vētrainu ofensīvu, pirmajās 6 minūtēs panākot 16:0 pārsvaru. Turpinājumā Krievijas basketbolistes atguvās un samazināja rezultāta starpību, tomēr Latvijas komanda līdz puslaika beigām saglabāja labu metienu precizitāti (divpunktnieki 13/28, trīspunktnieki 4/6). paturot vadības grožus savās rokās. Lielākās problēma solīja Dignas Strautmanes sakrātās 4 piezīmes.

Otrais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, tomēr Latvijas komanda ne uz brīdi neatdeva vadības grožus, kaut arī Strautmane nospēlēja tikai nepilnas 13 minūtes). 26. minūtē 53:50, 28. – 60:50, 35. – 68:61. Pusotru minūti pirms spēles beigām Krievijas izlase pirmo un vienīgo reizi panāca izlīdzinājumu (70:70), bet šoreiz galotni aukstasinīgāk un precīzāk nospēlēja latvietes – Māra Mote ar vienu soda metienu, bet Nikola Ozola ar diviem soda metieniem un precīzu pustālo panāca 75:72, bet pretiniece pēdējo tālmetienu izpildīja, pārkāpjot trīspunktu līniju.

Aleksai Gulbei 23 punkti un 12 atlēkušās, Luīzei Šeptei 13+9, Mārai Motei 13, Nikolai Ozolai 11, Dinijai Pāvelsonei 8+6 piespēles.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Bija ticība uzvarai, cīņasspars un neatlaidība, tāpēc ir arī uzvara.

Videoseansā paskatījāmies pēdējās 4-5 minūtes spēlei ar Nīderlandes komandu, kur skaidri varēja redzēt, ka nespēlējam slikti, bet iegāž sīkas paviršības. Atgādinājām uzvaru pār Krieviju U20 čempionātā pirms trim gadiem, kur piedalījās arī Digna (Strautmane). Vakara sapulcē valdīja klusums, bet no rīta atkal bija pozitīvas emocijas un bija skaidrs, ka atkal esam gatavi nopietnai cīņai.

Apņēmīgais noskaņojums palīdzēja spēles sākumā iegūt pārsvaru, kam bija ļoti liela nozīme. Pareizi darbojoties aizsardzībā, izdevās pretinieču uzbrukumus padarīt lēnākus un maksimāli apgrūtināt viņu metienus, neļaujot izmantot meistarīgās centra spēlētājas plusus.

Negaidīts faktors bija Dignas Strautmanes strauji sakrātās piezīmes, kas stipri ierobežoja viņas spēles laiku. Taču iniciatīvu veiksmīgi uzņēmās gan visu turnīru rezultatīvi spēlējošā  Aleksa Gulbe, gan citas spēlētājas.

Esam nosargājuši vietu A divīzijā un pēdējos mačos domāsim ne tikai par tagadni, bet arī nākotni. Junioru izlases dalībniecēm, īpaši Aleksai (Gulbei) un Nikolai (Ozolai) bijusi liela slodze. Visas – arī Māra (Mote) un Alise (Markova) – ir iespēlējušās un ieguvušas labu pārliecību. Sazināšos ar U18 izlases treneri un vienosimies, kādā režīmā darbosimies līdz čempionāta beigām.”

Ceturtdaļfināls. Par 9.-16.vietu: Latvija - Krievija 75:74, Slovēnija - Polija 77:81, Vācija - Horvātija 79:59, Slovākija - Beļģija 51:66

Par 1.-8.vietu: Nīderlande - Zviedrija 74:66, Portugāle - Itālija 42:70, Francija - Spānija 50:51, Ungārija - Serbija 61:73.

Sestdien pusfināli. Par 9./12.vietu: 18:30 Latvija - Vācija, 20:45 Polija - Beļģija. Par 1./4.vietu: 19:00 Serbija - Itālija, 21:15 Nīderlande - Spānija. Par 5./8.vietu: 14:30 Zviedrija - Francija, 16:45 Ungārija - Portugāle. Par 13./16. vietu: 14:00 Krievija - Horvātija, 16:15 Slovēnija - Slovākija.

Svētdien finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.