U20 sievietes: uzvara pār Poliju (trenera komentārs)

Latvijas U20 sieviešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) Portugāles pilsētā Matusinju Eiropas U20 čempionāta astotdaļfinālā sagrāva Polijas komandu – 66:39 (25:5, 43:14, 58:33), un turpinās cīņu par 1.-8.vietu. Ceturtdien plkst.18:15 ceturtdaļfinālā jāspēlē ar Slovēnijas komandu, kas ar 80:65 pieveica Turciju.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Ar Polijas komandu nesen spēlējām trīs pārbaudes mačus un pieredze bija nepārprotama – ja ļausim pretiniecēm spēlēt viņu iecienītajā stilā ar daudzām organizētām sadarbībām, viņas apturēt būs ļoti grūti. Tāpēc pirmais uzdevums bija aizsardzībā agresīvi jaukt pretinieču spēli, īpaši cieši sedzot viņu līderes arī brīžos, kad viņām nav bumba. Otrkārt, labi atgriezāmies aizsardzībā, neļaujot pretiniecēm gūt vieglos punktus pusātrajos uzbrukumos, kas iepriekš viņām bija bīstams ierocis.

Tas prasīja daudz spēka, taču tika izpildīts un pirmajā puslaikā Polijas izlases uzbrukums apstājās. Savukārt mūsu komandai pēc labām epizodēm aizsardzībā pavērās labas iespējas ātrajiem uzbrukumiem. Turklāt, atšķirībā no iepriekšējām spēlēm, kad meitenes pārāk daudz skatījās uz līderēm, šodien visas bija agresīvas un arī veiksmīgas. Polietes aizsardzībā nevienu mūsējo nevarēja atstāt bez pieskatīšanas. Tas viss kopā izveidoja lielisko bilanci pirmajā puslaikā – 43:14.

Otrajā puslaikā lielā rezultāta starpība un pretinieču izmantotā zonas aizsardzība nobremzēja spēles tempu un arī rezultāts turpināja augt lēnāk. Trešajā ceturtdaļā izdevās noslāpēt pretinieču pēdējo cerību atspēlēties (58:33). Šoreiz pret zonu daudzas iespējas tikt pie punktiem palika neizmantotas, taču šai ziņā noteikti varam spēlēt labāk.

Par Slovēnijas un arī Turcijas komandas spēli ir vispārējs priekšstats, bet detalizēts spēles plāns tiks izstrādāts, kad zināsim pretinieces.”

Astotdaļfināli: Polija - Latvija 39:66, Nīderlande - Francija 63:74, Itālija - Zviedrija 69:46, Slovēnija - Turcija 80:65, Spānija - Lietuva 99:83, Krievija - Bosnija 91:65, Portugāle - Beļģija 42:67, Ungārija - Serbija 86:72.

Ceturtdien ceturtdaļfinalā: 16:00 Itālija - Francija, 18:15 Slovēnija - Latvija, 20:30 Spānija - Ungārija, 22:45 Krievija - Beļģija