Logo

U20 sievietes: zaudējums Nīderlandei, ceturtdaļfinālā par 9. vietu ar Krieviju

Latvijas U20 sieviešu izlase (1998./1999.dzimšanas gads) Ungārijas pilsētā Šopronā Eiropas U20 čempionāta astotdaļfinālā zaudēja Nīderlandes komandai –  73:77 (20:21, 35:41, 55:55).  Ceturtdien ceturtdaļfinālā [ar 9./16. vietu jācīnās ar spēles Krievija – Zviedrija zaudētājām. Neveiksmes gadījumā būs jācīnās par 13. vietu, kas pēdējā garantēs tiesības A divīzijā spēlēt arī nākamgad.

Visas spēles varēs redzēt šeit

Astotdaļfināla spēles pirmajā puslaikā Nīderlandes basketbolistes bija mazliet apņēmīgākas cīņā pie groziem  (atlēkušās bumbas 23-26) un agresīvākas aizsardzībā (kļūdas 12-11), kā arī nedaudz labāk uzbruka no tālmetienu (1/5 – 3/15) un sodu līnijas (10/16 – 8/10). Pretinieču pārsvars divreiz sasniedza 8 punktus (23:31 – 23. minūtē) un 29:37 (28.)

Otrā puslaika sākumā Nīderlandes komanda panāca lielāko pārsvaru (35:45 – 22. minūtē), taču latvietes atbildēja ar 11:0 izrāvienu (46:45 – 27.). Pēc tam līdz spēles beigām turpinājās “šūpoles”, vadībā pārmaiņus izvirzoties abām komandām. Latvijas vienība lielāko pārsvaru sasniedza 38. minūtē (71:65), taču pēdējās minūtēs latvietes netika galā ar pretinieču agresīvo aizsardzību un dārgi samaksāja par kļūdām, paliekot ārpus labāko astoņnieka.

Ceturtdien "mazajā" ceturtdaļfinālā jāspēlē ar Krievijas izlasi, kas pagarinājumā ar 79:84 zaudēja Zviedrijai.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Neveiksmes galvenais iemesls – zaudējums cīņā par atlēkušajām bumbām (38-50). Pie sava groza ļāvām pretiniecēm izcīnīt 23 bumbas, tiekot pie neskaitāmām iespējām atkārtotiem uzbrukumiem. Šajā spēles elementā vairākās situācijās izpaudās nīderlandiešu ārējās līnijas spēlētāju pārsvars augumos un fiziskajā spēkā, tomēr bija arī situācijas, kur paši nenostrādājām pietiekami apņēmīgi.

Pirmajā puslaikā nopietnas problēmas sagādāja pretinieču uzbrukuma taktika, ar garāmgājieniem saasinot situācijas. Mūsu aizsardzība bija pārāk viegli caurstaigājama. Uzbrukumā gan Digna (Strautmane), gan Aleksa (Gulbe) atrada savas iespējas, taču pārāk viegli ielaidām punktus atpakaļ. Spēles gaitā izdevās ierobežot pretinieču līderes, taču negaidīti veiksmīgi nospēlēja viņu rezervistes.

Agresīva aizsardzība ir Nīderlandes komandas “firmas zīme”. Tādu stilu viņas izturēja arī pret Spānijas izlasi. Brīžiem tikām ar to galā, taču bija arī kļūdas, tai skaitā izšķirošajos brīžos. Bija vairākas situācijas, kad bumba tika iespēlēta pārāk tuvu gala vai sānu līnijai, dodot iespēju pretiniecēm veidot slazdus. Neizdevās pareizi novērtēt situāciju un atrast brīvās partneres.

Rīt mazajā ceturtdaļfinālā svarīga nozīme būs raksturam.”

11. jūlijā astotdaļfinālā: Latvija - Nīderlande 73:77, Portugāle - Polija 61:46, Krievija - Zviedrija 79:84 (pag.), Itālija - Slovēnija 73:64, Francija - Vācija 68:66, Ungārija - Beļģija 66:48, Spānija - Horvātija 93:41, Serbija - Slovākija 100:61

Ceturtdien ceturtdaļfināls. Par 9.-16.vietu: plkst.14 Latvija - Krievija, 16:15 Slovēnija - Polija, 19:00 Vācija - Horvātija, 21:15 Slovākija - Beļģija

Par 1.-8.vietu: Nīderlande - Zviedrija, Portugāle - Itālija, Francija - Spānija, Ungārija - Serbija.

Sestdien un svētdien pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.