Sieviešu valstsvienība: sezona sākta ar uzvaru

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība, gatavojoties Pasaules kausa izcīņai (pasaules čempionātam), Rīgas starptautiskā turnīra pirmajā spēlē pārspēja Zviedrijas izlasi – 67:62 (20:19, 33:36, 48:50). Sestdien plkst.19:30 Elektrum Olimpiskajā sporta centrā spēle ar Krievijas izlasi, kas pirmajā dienā ar 76:60 pārspēja Ukrainas vienību (plkst.17 spēlēs Zviedrija – Ukraina). Svētdien, 19. augustā, plkst.16:30 spēle ar Ukrainas izlasi. Biļetes var iegādāties šeit.  Cena – 4 EUR (skolēniem 2 EUR) uz abām dienas spēlēm. Spēles translēs LTV7.

Liela enerģija un pašatdeve, laba bumbas kustība, bet slikta tālmetienu un soda metienu precizitāte – tāds bija Latvijas komandas pirmais puslaiks pirmajā spēlē sezonā, kurā labākā kondīcija jāsasniedz pēc piecām nedēļām. Daudzo neizmantoto punktu gūšanas iespēju dēļ pirmais pārsvars (17:12 – 7. minūtē) drīz sadila un puslaika beigās vadībā jau izvirzījās ne mazāk enerģiskās pretinieces.

Arī otrajā puslaikā vadībā ilgi bija pretinieces. Latvijas komandai priekšā  atkal izdevās izrauties tikai 31. minūtē (51:50). Groži vairs netika atdoti, tomēr intriga saglabājās līdz pašām spēles beigām. Visā spēlē divpunktnieki 23/36 = 21/49, trīspunktnieki 3/23 – 3/15, sodi 12/22 – 11/15/ Atlēkušās bumbas 40-38, kļūdas 21-19.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Meklējām konkrētajai spēlei piemērotāko spēlētāju rotāciju un taktiskos variantus. Piedevām centāmies iespēlēt Zentu (Meļņiju), kura pērn nebija kopā ar komandu un kurai gribējām palīdzēt sajust spēli. Domāju, ka izdevās.

Protams, ir lielas rezerves uzlabojot metienu precizitāti un samazinot kļūdu skaitu. Šajos apsektos problēmas pirmajā spēlē ir saprotamas un noteikti būs uzlabojumi. Spēles gaita diktēja savu loģiku, tāpēc izmantojām tikai desmit spēlētājas. Svarīgi brīžos, kad Elīna (Dikaioulaku) nāk atpūsties, pamainīt taktiku aizsardzībā, lai pretiniecēm uzdotu papildus mīklas. Iestrādes ir un tās turpināsim attīstīt.

Rīt pieteikumā būs piecas meitenes, kuras šodien palika malā – Aijas (Putniņa un Brumermane), Ieva (Krastiņa-Pulvere), Baiba (Eglīte), un Sabīne (Dukāte), bet malā paliks Ilze (Jākobsone), Dita (Rozenberga), Laura (Ikstena) un māsas Strautmanes. Koncentrēsimies savu darbību pilnveidošanai, necenšoties līdz sīkumiem izpētīt Krievijas komandas spēli. “

16:30 Latvija - Ukraina

Gatavošanās posmā paredzētas desmit pārbaudes spēles. 31. augustā un 1. septembrī Latvijas komanda piedalīsies turnīrā Valensijā, Spānijā, 7. un 9. septembrī Parīzē spēlēs ar Francijas un Austrālijas komandām, bet 14. un 15. septembrī Rīgā uzņems Grieķijas komandu. Pēdējā pārbaudes spēle paredzēta 19. septembrī Tenerifē ar Kanādas komandu.

Latvijas sieviešu valstsvienības kandidātes

Vārds un uzvārds Poz. Dz.g. Aug. Klubs'2018 Spēles Punkti FIBA
Elīna Dikaioulaku 1. 1989 172 1KS Sleza Wroclav (POL) 95 857 OS'08, EČ'11., 13., 17.
Ilze Jākobsone 1. 1994 168 Liepājas Papīrs/LNSS  14  32  EČ'17.
Ieva Pulvere (Krastiņa)  1./2.  1990  172  TTT Rīga  68  414  EČ'13., 17.
Sabīne Dukāte 1./2. 1993 177 Saskatoon (CAN)
Baiba Eglīte  2.  1989  176  TTT Rīga  18 126
Laura Ikstena (Puriņa) 2. 1990 173  Liepājas Papīrs/LNSS
Kate Krēsliņa 2./3. 1996 184 TTT Rīga 24  67  EČ'17.,
Kitija Laksa 2./3. 1996 184 University South Florida (USA) 42  184  EČ'13., 15., 17.
Gunta Baško 3. 1980 181 TTT Rīga 185 1757 OS'08, EČ'99., 05., 07., 09., 11., 15., 17.
Dita Rozenberga 3. 1992 180 Battipaglia (ITA) 34  118  EČ'15
Paula Strautmane 3. 1997 185  Quinnipac Bobcats, NCAA (USA) 11  11  EČ'17
Digna Strautmane  3./4.  1998  188  Syracuse, NCAA (USA) 18
Anete Šteinberga 4. 1990 190  Castors Brain (BEL) 64  589  EČ'13., 15., 17.
Aija Putniņa 4./5. 1988 190 Mersin (TUR) 118 774 OS'08, EČ'09., 11., 13., 15., 17.
Aija Brumermane 5. 1986 191 Landerneau Bretagne (FRA, B) 104 371 OS'08, EČ'05., 07., 09., 13., 17.
Kristīne Vītola 4./5. 1991 196 Basket 90 Gdynia (POL)  58 316 EČ'15., 17.