U18 meitenēm 3-0 Baltijas jūras kausā, MVP – Sabīne Lipe

Latvijas U18 basketbolistes Baltijas jūras kausa izcīņu Tallinā pabeidza ar trīs uzvarām trīs spēlēs. Ceturtdien, 5. janvārī, juniores pieveica Igauniju ar 81:56.

Matīsa Graudiņa trenētās meitenes pēc uzvarām pār Somiju un Zviedriju nodrošināja pirmo vietu kopvērtējumā, savukārt igaunietes nevarēja pakāpties augstāk par ceturto pozīciju. Ceturtdien “Trīs zvaigznes” cīnījās par trešo uzvaru, kamēr Igaunija mēģināja tikt pie pirmā panākuma.

Latvija pirmajā puslaikā ieguva 26 punktu pārsvaru – 47:21, iegūstot iespēju otro puslaiku aizvadīt mierīgā gaisotnē. Sarkanbaltsarkanās dominēja cīņā par atlēkušajām bumbām (50-23), uzbrukumā izcīnot tikpat daudz bumbu kā igaunietes aizsardzībā (17).

Aizsardzes ar labiem panākumiem uzbruka no perimetra. Saspēles vadītāja Nikola Ozola iemeta 3 no 5 tālmetieniem, savukārt Māra Mote realizēja 2 no 3 mēģinājumiem. Abas agresīvi uzbruka soda laukumā, katrai nopelnot tiesības izpildīt pa sešiem soda metieniem.

Ozola pabeidza spēli ar 21 punktu. Janetas Rozemtāles rēķinā 14 punkti un astoņas atlēkušās bumbas, savukārt Mote pievienoja 13 punktus, piecas bumbas un četras piespēles. Emīlija Grava izcēlās ar deviņiem punktiem un 10 atlēkušajām bumbām.

Turnīra vērtīgākās spēlētājas balvu nopelnīja uzbrucēja Sabīne Lipe.

Baltijas jūras kauss, 5. janvāris, "Audentes"

Igaunija – Latvija 56:81 (14:19, 7:28, 17:14, 18:20)
Latvija: Nikola Ozola 21, Janeta Rozentāle 14 (8ab), Māra Mote 13 (5ab, 4rp), Emīlija Grava 9 (10ab), Marianna Kļaviņa 7 (4ab), Aleksa Gulbe 6 (7ab), Sindija Smirnova 5, Ļiza Čumika 4, Sabīne Lipe 2, Katrīna Kārkle (3ab), Annija Ķergalve (3ab), Hilda Snipe (2pb).