U20 Eiropas čempionāts: ar Vāciju labs tikai pirmais puslaiks

Latvijas U20 vīriešu izlase (1999./2000.dzimšanas gads) sestdien, 13. jūlijā, Izraēlas pilsētā Telavivā U20 Eiropas čempionātu sāka ar zaudējumu Vācijas komandai – 66:92 (23:22, 45:48, 56:66.  C grupas turnīrā latvieši vēl cīnīsies ar Spānijas (svētdien plkst.18:15) un Horvātijas (pirmdien plkst.13:45) komandām. Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas vienībām (Lietuva, Grieķija, Slovēnija, Polija). Uzvarētāji cīnīsies par 1., zaudētāji – par 9.vietu. Čempionāta spēles varēs redzēt FIBA.basketball/ europe/u20

U20 izlasei šī bija pirmā spēle pilnā sastāvā, tomēr pirmajā puslaikā komanda demonstrēja atzīstamu saskaņotību un precizitāti uzbrukumā. 6. minūtē tika panākts lielākais pārsvars (16:5), pēc tam vācieši izlīdzināja spēli un rezultātu, tomēr lielajā pārtraukumā izredzes uzvarēt bija saglabājušas abas komandas.

Otrajā puslaikā Latvijas vienības aizsardzība nespēja nobremzēt vācieši uzbrukumu, savukārt pašiem neizdevās uz pretinieku precizitāti atbildēt ar tādu pašu. Visā spēlē pamatīgs zaudējums cīņā pie groziem (25-45, tai skaitā Vācijas izlase izcīnīja 22 bumbas uzbrukumā) un sliktāka metienu precizitāte nekā pretiniekiem: divpunktnieki 18/37 – 24/46, trīspunktnieki 6/18 – 10/27, sodi 12/20 – 14/16.

Dāvidam Atelbaueram 15 punkti, Raineramm Hermanovskim 10.

U20 izlases galvenais treneris Kristaps Zeids:

“Pirmajā puslaikā izdevās uzspiests vāciešiem ātru spēli, kas pretiniekiem nepatika/ Diemžēl uz otro puslaiku izgājām negatavi, “mīksti”. Jātiek skaidrībā par iemesliem, lai tas neatkārtos.

Tādu sagrāvi cīņā par atlecošajām bumbām vairs nedrīkstam pieļaut. Zaudēt cīņu pie sava groza – tam nav attaisnojuma, lai kāda arī būtu augumu starpība. Otrajā puslaikā lielās nepatikšanas sākās tieši ar šo elementu, kas pēdējā laikā jau kļuvis par Latvijas basketbola lāstu. Sākās ķēdes reakcija – neizcīnījām bumbas, pajuka ātrā spēle.

Trīs U19 izlases spēlētāju pievienošanās nav ietekmējusi mikroklimatu, kas bija un ir labs. Taču ideālu saprašanos laukumā divos treniņos, protams, nespējām panākt un tas izpaudās kļūdās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ceru, ka čempionāta laikā šai ziņā būs progress un komunikācija laukumā uzlabosies. Arī tiešā nozīmē – vairāk runājot.

Pirmais zaudējums 100% ir pašu vaina, un tagad jāizdara pareizus secinājumus."

15.jūlijā 13:45 Latvija - Horvātija

Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām. Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu.