U20 vīrieši: pārliecinoša uzvara pirmajā spēlē

Latvijas U20 vīriešu izlase (1998./1999.dzimšanas gads) Eiropas U20 vīriešu čempionāta B divīzijas turnīru Sofijā sākusi ar uzvaru pār Maķedonijas komandu – 79:39 (27:12, 45:18, 61:33). A grupas turnīrā latvieši vēl cīnīsies ar Beļģijas (sestdien plkst.20:30), Azerbaidžānas (svētdien plkst.18:15) un Baltkrievijas (otrdien plkst.13:45) komandām.

Piektdien, 20. jūlijā, ceturtdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no B grupas vienībām (Slovēnija, Bulgārija, Igaunija, Slovākija, Albānija, Moldova). Uzvarētāji turpinās cīņu par vienu no trim ceļazīmēm uz A divīziju. Visas spēles varēs redzēt šeit

Jau spēles pirmajās minūtēs laukumā bija skaidri redzams, ka Latvijas izlases līderi Artūrs Strautiņš un Kristers Zoriks individuālās meistarības un spēles izpratnes ziņā ir galvastiesu pārāki par jebkuru pretinieku, bet Latvijas komandas spēle ir krietni organizētāka nekā pretiniekiem. Nebija vajadzīga pat pēdējā pārbaudes mačā Rīgā mikrotraumu guvušā Roberta Blumberga palīdzība.

A grupas otrajā spēlē Beļģija – Baltkrievija 60:51.

B grupā: Slovākija – Igaunija 71:73, Bulgārija – Slovēnija 52:73, Albānija – Moldova 139:66

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis:

“Par šodienas spēli prieks, bet skaidrs, ka katra nākamā uzvara nāks grūtāk.

Tikām pie Maķedonijas – Krievijas spēles ieraksta, izpētījām Maķedonijas izlases spēles stilu, sagatavojāmies un, kaut arī mūsu debitantiem sākumā bija jūtams uztraukums, uzreiz izdevās droši pārņemt iniciatīvu. Mūsu līderi Artūrs (Strautiņš) un Kristers (Zoriks) ierādīja pretiniekiem vietu, bet aizsardzībā labi nospēlēja visa komanda – agresīvi, disciplinēti pacietīgi.

Pietaupījām ne tikai Blumbergu un Liepiņu, bet arī Strautiņš, kurš nospēlēja tikai nepilnas 20 minūtes. Taču panākumus uztveram bez eiforijas, jo nākamā spēle būs krietni grūtāka. Beļģija, kas uzvarēja Baltkrievijas izlasi (60:51), ir jaudīgāka un organizētāka par šodienas pretiniekiem. Bet svarīgi uzvarēt un grupā ieņemt pirmo vietu, lai ceturtdaļfinālā nebūtu jātiekas ar Slovēniju.”