Logo

U20 vīrieši: pret Lietuvu sagrāve pie groziem; trešdien 16:45 ar Spāniju

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) Eiropas U20 čempionāta grupas turnīra pēdējā spēlē zaudēja Lietuvas komandai – 61:89 (26:18, 38:43, 52:68).  C grupas turnīrā latvieši ierindojās 4. vietā un trešdien astotdaļfinālā plkst.16:45 spēlēs ar D grupas labāko komandu Spānijas izlasi. Uzvarētāji cīnīsies par 1., zaudētāji – par 9.vietu. Nākamajā kārta bus jāspēle ar kādu no pāra Turcija - Vācija.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Pēc Lietuvas komandas zaudējuma Izraēlai situācija grupā sagriezās un, šodien uzvarot ar 14 punktu starpību, pat varējām sasniegt otro vietu un uzlabot perspektīvas turnīra turpinājumā. Tāpēc noskaņojums bija nopietns un pirmajā puslaikā bija arī kvalitāte gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.

Diemžēl mūsu spēli diezgan agri sāka ietekmēt piezīmju problēma. Pretinieki tika pie daudziem soda metieniem (8/12 – 21/28), bijām spiesti samazinājās agresivitāti un tas ietekmēja gan aizsardzību gan kaut kādā mērā arī cīņu par atlēkušajām bumbām. Pie sava groza piedzīvojām sagrāvi (19-21), lietuvieši 30 punktus guva ar atkārtotiem metieniem. Kad viņi ieguva pirmo pārsvaru, pārliecība un precizitāte pieauga vēl vairāk. Otrajā puslaikā ieķerties vairs neizdevās.

Spānija vai Serbija? Laba varianta astotdaļfinālam nav.  Labi tikai tas, ka pēdējos mačos nav papildinājies mūsu savainojumu saraksts. Izšķirošajām spēlēm būs jākoncentrē visus spēkus.”

C grupa: Izraēla - Ukraina 91:83, Latvija - Lietuva 61:89.

A grupa: Čehija - Zviedrija 56:70, Vācija - Grieķija 77:86

B grupa: Francija - Turcija 71:54, Islande - Melnkalne 60:50

D grupa: Slovēnija - Itālija 82:63, Serbija - Spānija