U20 vīrieši: pret Melnkalni pietrūkst centimetru un kilogramu; sestdien plkst.14:15 par 13./16. vietu ar Poliju

Latvijas U20 vīriešu izlase (1999./2000.dzimšanas gads) ceturtdien, 18. jūlijā, Telavivā U20 Eiropas čempionāta mazajā ceturtdaļfinālā zaudēja Melnkalnes izlasei – 62:79 (22:20, 33:38, 48:57). Sestdien pusfinālā par 13.-16. vietu jāspēlē ar Polijas komandu. Tikai uzvarētāji turpinās cīņu par vietas saglabāšanu A divīzijā.

Maksimāla mobilizēšanās jau no spēles pirmās sekundes Latvijas komandai deva iniciatīvu un pārsvaru (17:5 – 6. minūtē). Turpinājumam pietrūka daudzveidības uzbrukumā, kā arī fiziskā spēka un auguma centimetru, lai zem groza apturētu Melnkalnes izlases centra spēlētāju Marko Simonoviču (34 punkti un 15 atlēkušās bumbas). Latvijas komandas ierobežotās iespējas soda laukumos vēl vairāk samazināja Franča Lāča un Ralfa Lāča nepiedalīšanās savainojumu dēļ.

16. minūtē Latvijas komanda bija nonākusi zaudētājus (26:34) un, lai arī Dāvidam Atelbaueram (19 punktu), Armandam Berķim (15+15 bumbas) un Rodrigo Būmeisteram (11) izdevās atkal iekustināt uzbrukumu, Simonoviču apturēt neizdevās un tuvāk par 42:45 (26. minūtē) pretiniekiem tikt neizdevās. Nepilnas trīs minūtes pirms spēles beigām izredzes vēl bija (60:68), taču līderiem spēka tās izmantot vairs nē.

Latvija U20 izlases galvenais treneris Kristaps Zeids:

“Šodien nevienam spēlētājam neko nevaru pārmest. Tie, kuri bija laukumā, atdeva visus spēkus. Ar ļoti ierobežotiem resursiem 38 minūtes bijām spēlē, gala iznākums neatspoguļo to, kas notika laukumā.

Diemžēl pretinieku pārsvaru augumos pilnībā neitralizēt neizdevās. Pietrūka precīzu metienu, tai skaitā no brīvām pozīcijām (2p. 17/45, 3p. 6/24). Pretinieku līderis Simonovičs pārāk bieži tika pie bumbas ērtās pozīcijās. Pirms spēles viņam pievērsām īpašu uzmanību, rādījām veidus, kā viņu neitralizēt. Teorijā bija skaidrs, kas jādara, taču vislabākās idejas praksē realizēt grūti, ja ikdienā nav nācies cīnīties ar 215 cm garu centru. Šādas pieredzes mūsu komandā nav tikpat kā nevienam.

Atkārtošos – šodien puišiem nav, ko pārmest, visi pārmetumi lai nāk pār manu galvu.

Brīvdienā centīsimies izmest no galvas iepriekšējās spēles, ārstēsim savainojumus un gatavosimies nākamai, jo viss vēl nav zaudēts. Miniturnīrā par 13./16. vietu esam interesantā sabiedrībā, jo otrajā pārī cīnīsies Serbija – Itālija. Taču par šīm komandām pagaidām nedomājam. Koncentrējamies cīņai ar Polijas izlasi. Nesen tikāmies pārbaudes mačos, pretiniekus zinām labāk, nekā viņi mūs, jo mūsu sastāvs tagad pamainījies.”

U20V Eiropas čempionāts Telavivā, 13.-21. jūlijs

17. jūlijā astotdaļfinālā: Francija - Ukraina 68:40, Horvātija - Polija 89:75, Izraēla - Melnkalne 88:69, Lietuva - Latvija 114:75, Turcija - Itālija 82:80, Spānija - Slovēnija 71:53, Serbija - Lielbritānija 72:77, Grieķija - Vācija 54:82

18. jūlijā ceturtdaļfināls. Par 1./8. vietu: Francija - Horvātija 71:63, Izraēla - Lietuva 94:78, Turcija - Spānija 69:70, Lielbritānija - Vācija 56:81. Par 9./16.vietu: Ukraina - Polija 76:71, Melnkalne - Latvija 79:62, Itālija - Slovēnija 64:74, Serbija - Grieķija 72:78.

20. jūlijā pusfināli. Par 1.-4.vietu: Francija - Izraēla, Spānija - Vācija. Par 5.-8.vietu: Horvātija - Lietuva, Turcija - Lielbritānija. Par 9.-12.vietu: Ukraina - Melnkalne, Slovēnija - Grieķija. Par 13.-16.vietu: Polija - Latvija, Serbija - Itālija.