U20 vīrieši: sestdien plkst.14:30 ar Slovēniju pirmā izdzīvošanas spēle

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) Eiropas U20 čempionāta mazajā ceturtdaļfinālā zaudēja Turcijas komandai – 57:75 (10:21, 27:37, 42:56).  Pusfinālā (par 13.-16.vietu) Latvijas komanda sestdien plkst.14:30 spēlēs ar Slovēnijas komandu, kas pagarinājumā ar 78:83 zaudēja Melnkalnei. Otrajā pārī Itālija tiksies ar Čehiju. 13. vieta būs pēdējā, kas saglabās tiesības virslīgā spēlēt arī 2018. gadā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Ziņa, ka “mazajā ceturtdaļfinālā” jāspēlē ar Turcijas komandu, vismaz sākotnēji cīņassparu nevairoja un ieskanējās runas, ka jānoskaņojas pēdējām divām izdzīvošanas cīņām. Nokārtie deguni pēc kolektīvām un individuālām pārrunām paslējās augstāk, tomēr cieņa pret Turcijas komandu bija pārāk liela un ne visi noticēja, ka var ar šiem pretiniekiem cīnīties veiksmīgi.

Tiešām, pretiniekiem bija acīmredzams pārsvars augumos un atlētismā, tomēr iespējas bija. Ne visai lielas, bet bija. Taču nepratām sodīt turkus par pārlieku avantūrisku aizsardzību, nepratām labi nostrādātas aizsardzības epizodes papildināt ar precīzu uzbrukumu. Cīņasspars vairākās epizodēs izpaudās nevajadzīgi asos un neloģiskos pārkāpumos

Sākumā turki nerādīja nekādus brīnumus, taču, tāpat kā iepriekš pret Spāniju, pēc līdzvērtīgi nospēlētajām pirmajām 5 minūtēm mums gadījās neprecīzu metienu un kļūdu virkne, kas pretiniekiem ļāva iegūt pārsvaru un vēl vairāk nostiprināja viņu pārliecību. Piedevām uz čempionāta beigām nevienam noslēpumi vairs nav palikuši. Mūsu ne visai daudzos trumpjus pretinieki jau labi zina un attiecīgi rīkojas aizsardzībā.

Esam nokļuvuši labā sabiedrībā, jo līdzīgs liktenis ir arī Itālijas komandai, kuras sastāvā ir vairāki pasaules U19 vicečempioni. Bet – šajos laikos par komandas spēku nevar spriest pēc piederības konkrētai valstij. Šajā čempionātā lieliski spēlē gan Vācijas, gan Islandes izlases.

Vairs nav, kur atkāpties – pēdējās spēlēs svarīgāks par meistarības niansēm būs komandas raksturs. Rokas nav nolaistas, turklāt vairākiem šī gadu gājuma spēlētājiem jau ir izdzīvošanas spēļu pieredze. Tā jāliek lietā."

Ceturtdaļfinālā: Vācija – Spānija 61:69, Islande – Izraēla 54:74, Francija – Serbija 86:67, Lietuva – Grieķija 72:76.

Par 9.-16.vietu: Turcija – Latvija 75:57, Zviedrija – Itālija 76:66, Ukraina – Čehija 75:68, Slovēnija – Melnalne 78:83.

Trīs pēdējo vietu ieguvēji zaudēs vietu A divīzijā.