U20 vīrieši: Spāniju nenobremzēja, ceturtdien izdzīvošanas cīņa ar Turciju

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) Eiropas U20 čempionāta astotdaļfinālā piedzīvoja sagrāvi spēlē ar Spānijas komandu – 52:96 (11:24, 22:57, 37:80).  “Mazajā” ceturtdaļfinālā (par 9.-16.vietu) Latvijas komanda ceturtdien plkst.16:45 spēlēs ar Turcijas komandu, kas trešdien ar 77:80 zaudēja Vācijas basketbolistiem. Uzvarētāji turpinās cīņu par 9.vietu, zaudētājiem pēdējās dienās nāksies cīnīties par 13. vietu – pēdējo, kas saglabās tiesības virslīgā spēlēt arī 2018. gadā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Lai pret Spānijas izlasi būt kādas pretspēles iespējas, vajadzēja nobremzēt spēles tempu, darboties pacietīgi un neļaut pretiniekiem ieskrieties. Pirmās piecas minūtes tas izdevās, taču sekoja dažas kļūdas aizsardzībā, kāds sasteigts metiens, tehniskais brāķis un dažās minūtēs spēles liktenis bija izšķirts.

Pirmajā puslaikā vien pieļāvām 15 kļūdas, pēc kurām pretinieki guva 30 punktus – tas ir acīmredzamākais mūsu zaudējuma iemesls. Visā spēlē mums fiksētas 26 kļūdas, pretiniekiem – 8. Pietrūka gan uzmanības, gan individuālas meistarības. Zinājām, ka spāņi darbojas ļoti agresīvi, aktīvi cenšas pārķert bumbu, cenšas to darīt uz sodu robežas. Ne uz mirkli nedrīkstēja zaudēt modrību un vajadzēja ļoti stingri sargāt bumbu. Zinājām, tomēr pretinieki tik un tā spēja izmantot savus ieročus.

Tagad esam nokļuvusi uz “šaurās laipas” – nākamajām spēlēm būs “būt vai nebūt” statuss. Rokas nav nolaistas, pret nākamajiem pretiniekiem vairs nebūs tādas bijības, kāda, iespējams, dažam bija pret Spānijas izlasi. Spēlē Turcija – Vācija vācieši uzvarēja pelnīti un nekādā gadījumā nebūtu mums parocīgās pretinieks par turkiem, ar kuriem nesen spēlējām Stambulā.

Turcijas vienībai ir jaudīgs centrs, arī ātri un atlētiski ārējie spēlētāji. Vācijas izlase viņus apturēja, liekot lietā augumu pārsvaru. Mums tāda trumpja nebūs, tāpēc meklēsim citus argumentus. Savu labāko spēli šajā čempionātā vēl nav nospēlējis neviens mūsu basketbolists. Tagad ir īstais laiks to izdarīt.”

Astotdaļfinālā: Grieķija - Melnkalne, Lietuva - Slovēnija 76:61, Turcija – Vācija 77:80, Spānija - Latvija 96:52, Zviedrija – Islande 39:73, Izraēla – Itālija 79:71, Francija - Čehija 88:61, Serbija - Ukraina.

Ceturtdien ceturtdaļfinālā: Lietuva - , Vācija – Spānija, Islande – Izraēla, Francija -

Ceturtdien par 9.-16.vietu: Slovēnija - , Turcija – Latvija, Zviedrija – Itālija, Čehija - .

Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.