Logo

U20 vīrieši. Vecvagars: “Izskatījāmies kā puišeļi pret vīriem”

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) Eiropas U20 čempionāta pirmajā spēlē zaudēja Izraēlas komandai – 54:90 (16:23, 32:45, 41:75).  C grupas turnīrā latvieši vēl sacentīsies ar Ukrainas (svētdien plkst.14:30) un Lietuvas (pirmdien plkst.19) komandām. Trešdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas vienībām (Spānija, Serbija, Itālija, Slovēnija). Uzvarētāji cīnīsies par 1., zaudētāji – par 9.vietu.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Nospēlējām bez vīrišķības un pašcieņas, izskatījāmies kā puišeļi pret vīriem.

Augumu centimetru ziņā mums pat bija neliels pārsvars, bet Izraēlas komanda mūs pārliecinoši pārspēja visos darba elementos – cīņā par atlēkušajām bumbām (37-46), cīņā par neitrālajām bumbām. Situācijās, kurās vajadzēja aizsardzībā nospēlēt asi un vīrišķīgi, atkāpāmies un ļāvām pretiniekiem par sevi ņirgāties.

Jau lielajā pārtraukumā bija nopietna saruna, atgādinot spēles plāna pirmo punktu – par katru cenu apturēt pretinieku ātrās pārejas uzbrukumā. Pirmajā puslaikā tas netika izdarīts un Izraēlas komanda mūs uzreiz sodīja ar brīviem un precīziem trīspunktniekiem. Taču otrajā puslaikā viss turpinājās tādā pašā garā. Pat piezīmju normu nevarējām savākt.

Šādā situācijā par taktikas niansēm runāt nav nozīmes, jo spēlējot bez pilnīgas pašatdeves uzvarēt nav iespējams.

Turcijas turnīrā visu laiku koncentrējāmies uz savu sniegumu un elementos, kuriem pievērsām uzmanību, ar katru spēli bija vērojams neliels progress. Pirms šodienas spēles vairāk pētījām pretiniekus un pašiem viss pajuka. Domāsim, kā gatavoties nākamai spēlei ar Ukrainas izlasi. Katrā ziņā primārais uzdevums ir tikt skaidrībā ar sevi.”