Logo

U20 vīrieši: zaudējums Lietuvai “mazajā” ceturtdaļfinālā

Latvijas U20 vīriešu izlase (1999./2000.dzimšanas gads) trešdien, 17. jūlijā, Izraēlas pilsētā Telavivā U20 Eiropas čempionāta astotdaļfinālā zaudēja Lietuvas izlasei – 75:114 (15:28, 40:54, 53:88). Ceturtdien plkst.20:30 ceturtdaļfinālā par 9.-16. vietu būs jāspēlē ar mača Izraēla – Melnkalne zaudētājiem. Uzvarētāji turpinās cīņu par 9., zaudētāji – par 13.vietu. Čempionāta spēles var redzēt šeit

Spēlē ar vienu no jaudīgākajām komandām šajā čempionātā Latvijas vienība jau no pirmajām minūtēm nokļuva zaudētājos. Otrajā ceturtdaļā izdevās nobremzēt lietuviešu ofensīvu, tomēr intrigas nebija. Otrajā puslaikā Latvijas komandas treneri deva iespēju izspēlēties visiem.

Visā spēlē zaudējums cīņā pie groziem (30-42), kā arī sliktāka metienu precizitāte: divpunktu metienos 18/36 – 28/48, soda metienos 9/12 – 19/24, trīspunktu metienos 10/32 – 13/24. Robertam Kāpostiņam 13 punktu, Oskaram Hlebovickim 12, Dāvidam Atelbaueram 12, Armandam Berķim 11.

Latvija U20 izlases galvenais treneris Kristaps Zeids:

“Iepriekšējās spēlēs pieredzētā pozitīvā spēles kvalitātes attīstības līkne šodien aprāvās – aizvadījām sliktāko spēli turnīrā. Nebijām fokusēti uz lietām, kas bija obligāti jāizdara, izpildījām knapi vienu procentu no spēles plāna.

Lietuvieši uzskatāmi parādīja starpību starp mūsu valstu otrajām līgām. Viņi bija ātrāki, precīzāki, pieņēma pareizus lēmumus. Bet ielaist 114 punktus – tas bija nepiedodami, lai cik labi būtu pretinieki. Aizsardzība, pirmkārt, ir gribasspēka nevis taktikas jautājums. Ja kāds bija izdomājis šodien taupīt spēkus ceturtdienas mačam – tā nebija pareiza izvēle,

Protams, pētīsim mūsu nākamo pretinieku spēli, bet svarīgākais patlaban ir sakārtot savējo. Ja arī savainojumu dēļ kāds nevarēs spēlēt, pēc 24 stundām komandai jābūt gatavai cīnīties.”

U20V Eiropas čempionāts Telavivā, 13.-21. jūlijs

17. jūlijā astotdaļfinālā: Francija - Ukraina 68:40, Horvātija - Polija 89:75, Izraēla - Melnkalne 88:69, Lietuva - Latvija 114:75, Turcija - Itālija 82:80, Spānija - Slovēnija 71:53, Serbija - Lielbritānija 72:77, Grieķija - Vācija 54:82

18. jūlijā ceturtdaļfināls. Par 1./8. vietu: Francija - Horvātija, Izraēla - Lietuva, Turcija - Spānija, Lielbritānija - Vācija. Par 9./16.vietu: Ukraina - Polija, Melnkalne - Latvija, Itālija - Slovēnija, Serbija - Grieķija.