Logo

Vecvagars: “Katram jābūt gatavam dot savu pienesumu”

“Lomaža savainojums (sadursmē cieta elkonis, par savainojuma nopietnību varēs spriest pirmdien) bija nepatīkams starpgadījums, taču mūsu komandā nav pirmā vai divpadsmitā spēlētāja. Katram jābūt gatavam dot savu pienesumu. Tas ir mūsu spēks un pretinieku problēma, jo mūs grūtāk noskautot. Arī šodien varēja just, ka slovēņi ir sagatavojušies neitralizēt Rihardu, bet, tiklīdz rotācijā iekļāvās tie, kuri pirmajā vakarā spēlēja mazāk vai vispār nespēlēja, pretinieki īsti nezināja, ko darīt.

Meklējām sastāvu, līdz beigās sameklējām piecnieku, kurš varēja gan noturēt aizsardzību, gan trāpīt. Līdz izšķirošajām minūtēm izdevās sataupīt zonas aizsardzību, kas deva savus augļus.

Bijām pietiekami agresīvi uzbrukumā, tāpēc katrā ceturtdaļā slovēņi agri sakrāja piezīmju normu un tikām pie daudziem soda metieniem (visā spēlē 25/34 pret 14/16). Neaizrāvāmies ar tālmetieniem (9/25 pret 7/26), tomēr svarīgākajos brīžos Verners Kohs (4/6) un Eduards Hāzners (3/6) spēja trāpīt. Uzvarējām cīņā pie groziem (46-35) – Klāvs Čavars pie pretinieku groza vien izcīnīja 9 bumbas.

Joprojām bija pārāk daudz kļūdu (19-11), turklāt netika izpildīts viens no spēles plāna galvenajiem punktiem – neizdevās apturēt slovēņu ātro pāreju uzbrukumā. Pēc neprecīza metiena vai kļūdas bieži netiek pieņemti pareizi lēmumi. Varbūt traucē stress, varbūt vēl īsti nav uzķerts spēles ritms. Bet – pašreizējā reglamenta dēļ pirmās trīs spēles būtībā ir pārbaudes maču turpinājums, lai kā nākas ieskrietos. Kļūdas ir nofiksētas, tagad čempionāta režīmā raudzīsim tās labot. Pagaidām rezultāti ir ļoti interesanti, bet vēl jau viss svarīgākais priekšā.”

Pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles: astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, C1-D4, C2-D3 utt.), ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

U-20 izlasi atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja un “Olimpiskā solidaritāte”

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase