Vecvagars: modelējam spēli ar superīsu sastāvu

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) sešu komandu pārbaudes turnīrā Stambulā piedzīvoja trešo zaudējumu, piekāpjoties Krievijas U20 izlasei – 56:65 (27:25, 39:39, 44:59). Piektdien plkst.14 spēle ar Melnkalnes U20 izlasi (spēles var redzēt Turcijas Basketbola federācijas kanālā TBF Youtube).

Latvijas komanda spēlē varēja izmantot tikai desmit basketbolistus, jo savainojumu dēļ malā palika Arnolds Krauklis, Verners Kohs un Artūrs Strautiņš.

Spēles liktenis izšķīrās trešajā ceturtdaļā, kad Latvijas komandai nesekmējās metieni no distances un grozu tuvumā izpaudās pretinieku augumu pārsvars.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Ņemot vērā mūsu sastāva problēmas, modelējām dažādus sastāva variantus. Arī superīsu – kad garākajam vīram laukumā ir tikai 192 cm.

Pirmajā puslaikā izdevās gluži labi. Īpaši aizsardzībā. Uzbrukumā gāja grūtāk, jo dažiem spēlētājiem vēl jāpierod pie jaunas lomas. Tā kā mums ir pirmās spēles, no rīta treniņā nevaram pārbaudīt idejas un spēles laikā gadās apjukuma brīži.

Jau trešajā spēlē pēc kārtas slikti aizvadām trešo ceturtdaļu. Acīmredzot pirmajā puslaikā tiek iztērēts daudz spēka un emociju, kuras nepagūstam atjaunot. Piedevām gadījās kārtējā veselības problēma Arvīdam Dambeniekam pārsita uzaci un sašaurinājās rotācija arī ārējā līnijā. Tomēr nesalūzām un piecas minūtes pirms beigām atjaunojām intrigu.

Pēdējās divās spēlēs turpināsim meklēt taktiskos variantus un centīsimies izvairīties no jauniem savainojumiem. Kohu un Kraukli pietaupīsim cerot, ka viņi varēs spēlēt Eiropas čempionātā. Bet Strautiņa potītei, visticamāk, būs vajadzīga operācija.”

3. kārtā: Lietuva – Serbija, Turcija – Melnkalne. Pēc 3. kārtas: Lietuva 2-0, Turcija 2-0, Serbija 2-0, Krievija 1-2, Melnkalne 0-2, Latvija 0-3.

Visi “Turgut Atakol” turnīra dalībnieki gatavojas Eiropas U20 čempionātam, kas 15. jūlija sāksies Grieķijas pilsētā Heraklionā. Eiropas čempionātā Latvijas komandas pretinieki C grupas turnīrā būs Izraēlas, Ukrainas un Lietuvas basketbolisti. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas komandām (Spānija, Serbija, Slovēnija, Itālija).