Vecvagars: pagaidām labi tikai epizodēs

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) sešu komandu pārbaudes turnīrā Stambulā ceturtajā spēlē zaudēja Melnkalnes U20 izlasei – 59:74 (20:18, 31:39, 50:55). Sestdien plkst.16 pēdējā spēle ar Serbijas U20 izlasi (spēles var redzēt Turcijas Basketbola federācijas kanālā TBF Youtube).

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Spēlējām kā pa viļņiem. Lai kompensētu augumu centimetru trūkumu, puiši patērē daudz enerģijas aizsardzībā un cīņā pie groziem, tāpēc pietrūkst precizitātes uzbrukumā. Arī metot sodus (12/22). Vēl nevienā spēlē nav bijis tā, ka metieni sekmētos vairāk par diviem spēlētājiem. Uzbrukumā ir labas epizodes, bet stabilitātes vēl nav.

Iepriekš slikti aizvadījām trešās ceturtdaļas, tāpēc šoreiz piekoriģējām sastāvu, pēc lielā pārtraukuma laukumā sūtot puišus, kuri spēlē ienes papildus enerģiju. Tas attaisnojās, taču pietrūka spēka pēdējai ceturtdaļai.

Šodien spēlē iesaistījās arī Verners Kohs, kurš divas spēles izlaida savainojuma dēļ. Skatīsimies, kā ķermenis reaģēs uz slodzi.”

3. kārtā: Lietuva – Serbija 78:65, Turcija – Melnkalne 59:52. 4. kārtā: Krievija – Lietuva 67:65, Turcija – Serbija 81:83. Pēc 4 kārtām Lietuva 3-1, Turcija 3-1, Serbija 3-1, Krievija 2-2, Melnkalne 1-3, Latvija 0-4.

Visi “Turgut Atakol” turnīra dalībnieki gatavojas Eiropas U20 čempionātam, kas 15. jūlija sāksies Grieķijas pilsētā Heraklionā. Eiropas čempionātā Latvijas komandas pretinieki C grupas turnīrā būs Izraēlas, Ukrainas un Lietuvas basketbolisti. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas komandām (Spānija, Serbija, Slovēnija, Itālija).