Vecvagars: Serbiem uzdāvinājām pārāk daudz vieglo punktu

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Pēc veiksmīgā sākuma nonācām mīnusos, bet nekritām panikā un sagaidījām savas iespējas. Izlīdzinājām rezultātu, uz brīdi izrāvāmies vadībā, tad vēlreiz palaidām serbus priekšā un atkal viņus noķērām. Beigās mazliet pietrūka, kaut gan bija pēdējā uzbrukuma iespēja, bija laba izspēle...

Kopumā visvairāk pievīla kļūdas. Statistikā fiksēta 21, bet sliktākais tas, ka pēc daudzām serbi tika pie viegliem punktiem. Speciāli paskatījāmies atkārtojumu – ceturtās ceturtdaļas beigās mums visi punkti nāca ar smagu darbu, bet serbi savus guva vai nu ar viegliem metieniem vai sodiem. Pamatlietas, pie kuram jāstrādā vēl un vēl.

Iespējas uzlabot spēli ir visiem. Šodien veiksmīgi nospēlēja Rihards Lomažs, taču esmu pārliecināts, ka arī citiem būs veiksmīgas dienas.

Slovēnijas izlases basketbolisti stila un augumu ziņā atgādina serbus. Jābūt gataviem tam, ka pretinieki centīsies izmantot augumu pārsvaru pozīcijās, kur tāds būs.

Vispār pirmā diena liek domāt, ka būs ļoti interesants turnīrs. Pagaidām tikai ungāri izskatās iemaldījušies svešā līgā.  Savstarpējā spēlē labi izskatījās gan slovēņi, gan ukraiņi, kuri ieguvuši labu rūdījumu savas valsts superlīgā, ieņemot aizbraukušo leģionāru vietas. Raibi notikumi arī mūsu kaimiņgrupā – čehi uzvarēja Itāliju (82:71), bet zviedri pieveica Beļģijas komandu (60:53). Skaidrs, ka rēķināt izdevīgos vai neizdevīgos variantus pagaidām nav jēgas – svarīgi ir iespēlēties, lai ļoti svarīgo astotdaļfināla spēli sagaidītu labākajā kondīcijā.”

Pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles: astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, C1-D4, C2-D3 utt.), ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase