“Baltijas ceļš”: igauņiem svētkus nesabojājām. Štelmahers: “No šīs pieredzes jāpaņem pozitīvais”

Igaunijas basketbola simtgadei veltītā turnīra “Baltijas ceļš” pēdējā spēlē Latvijas valstsvienība zaudēja Igaunijas izlasei – 67:84 (9:24, 30:36, 48:60). Noslēguma tabulā komandas sarindojās šādā secībā: Igaunija, Lietuva, Latvija. Augustā trīs valstu jaunatnes izlases sacentīsies Baltijas kausa izcīņas turnīros U14, U15 un U16 vecuma grupā.

Cīņā ar turnīra vismērķtiecīgāk sagatavoto un vismotivētāko komandu Latvijas vienībai pirmajā ceturtdaļā neizdevās sakārtot uzbrukumu. 7 kļūdas (pretiniekiem neviena) un neprecīzi metieni no neērtām pozīcijām – par šīm neveiksmēm tika samaksāts ar 6:22 (9. minūtē). Aktivizējot aizsardzību un uzbrukumā sameklējot labākos risinājumus, turpinājumā latviešiem izdevās izlīdzināt spēles gaitu, brīžiem pārņemt iniciatīvu un būtiski samazināt rezultāta starpību. 21. minūtē 32:36, 24. minūtē 36:41. Tomēr lūzuma nostiprināšanai pietrūka stabilitātes, turklāt igauņiem līderu loks bija krietni plašāks.

Abām komandām identiska tālmetienu precizitāte (pa 9/33) un vienāds atlēkušo bumbu skaits (pa 45). Latvieši krietni biežāk kļūdījušies (17-7) un retāk tikuši pie soda metieniem (12/17 – 21/28).

Latvijas komandai Artūrs Ausējs guva 18 punktus (trīspunktnieki 5/5), Artjoms Butjankovs 14+6 atl.

Igaunijas izlasei Henrijs Drells guva 16 punktus, Sīms Sanderss Vene 15+8 atl., Janari Joesārs 10.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers:

“Šodien aizsardzība bija labāka, nekā spēlē ar Lietuvu, bet uzbrukumā pietrūka pārliecības un stabilitātes. Brīžiem laukumā zinājām, ko gribam izdarīt un arī izpildījums bija pietiekami kvalitatīvs. Brīžiem bija rupjas kļūdas. Likumsakarīgi, jo tik īsā laikā nav iespējams panākt nepieciešamo savstarpējo sapratni.

Protams, gribējām uzvarēt vai vismaz zaudēt ar mazāku starpību, taču Igaunijas komanda bija krietni nopietnāk gatavojusies un kopumā nospēlēja stabilāk. No šīs pieredzes jāpaņem pozitīvais. Ceru, ka līdzdalība valstsvienības sastāvā palīdzēs spēlētājiem sezonas un visas karjeras turpinājumā. Ceru, ka šīs viņiem nebūs vienīgās spēles valstsvienībā. Un lieliski, ka tikām cauri bez savainojumiem, jo, ņemot vērā visus apstākļus, traumu risks bija nopietns.”