EuroBasket2017: ceturtdaļfinālā iekļūst arī Serbija, Spānija un Krievija

Serbija – Ungārija 86:78 (24:16, 48:41, 69:53)

Serbijas izlases vētrainā sākuma ofensīva – 16:3 (6. minūtē) vedināja domāt, ka serbi noskaņojušies pārspēt Latvijas valstsvienības sasniegto astotdaļfinālu rekordu (+32). Taču vētrainam ofensībvas turpinājuma pietrūka “tālšāvējas artilērijas” (trīspunktnieki puslaikā 3/6). Savukārt Ungārijas basketbolisti, tikuši vaļā no pirmā izbīļa un tā radītajām kļūdām, nodemonstrēja itin pieņemamu basketbola vidējās izglītības līmeni.

Līdz 16. minūtei Serbijas izlases pārsvars bija krietni sarucis (33:29), turklāt interesanti, ka ungāru ofensīvā tikai simboliski piedalījās individuāli meistarīgākais spēlētājs Adams Hanga (23 minūtēs metieni no spēles 0/7, sodi 1/2, 4 rezultatīvas piespēles).

Otrajā puslaikā turpinājās spēle “kaķis pret peli”, rezultāta starpībai svārstoties starp 7 un 20 punktiem. 80 sekundes pirms beigām ungāri pietuvojās līdz 84:77, bet atlikušajā laikā pat neimitēja mēģinājumu panākt ko vairāk un pēc mača lepni pozēja saviem 20 līdzjutējiem – sak, mūsu mērķis šajā EuroBasket jau ir pārpildīts.

Spānija – Turcija 73:56 (19:10, 33:25, 49:43)

“Sinan Erdem Arena” tribīnes bija piepildītas par 85%, tomēr Turcijas izlases pašreizējam modelim objektīvi trūkst pieredzes un stabilitātes, lai pat ar psiholoģiskā dopinga palīdzību apturētu pašreizējos čempionus. No spēles mērķi sasniedza vien 22 metieni no 58. Jau pašā sākumā pretiniekiem tika ļauts iekrāt komfortablu pārsvaru (16:28 – 16.minūtē), ko pēc tam tikai epizodiski izdevās samazināt līdz divu metienu tiesai (vistuvāk turki tika 30.minūtē – 46:49). Pēdējām piecām minūtēm mājiniekiem spēka vairs nepietika.

Nav šaubu, ka pirms gadiem 7-8 Spānijas izlase šādiem pretiniekiem jau pirmajā puslaikā ierādītu vietu, nodrošinot 20 punktu pārsvaru un komfortablu dzīvi spēles turpinājumā. Taču pašreizējam virknējumam jaudas un enerģijas pietika vien, lai līdz 35.minūtei turētu pretiniekus dažu metienu attālumā. Nudien būs interesanti redzēt, kā Spānija izskatīsies saskārusies ar komandu, kura spēs paātrināt spēli ne tikai brīžos, kad tas šķiet izdevīgi spāņiem, pratīs labi trāpīt no distances, turklāt nenobīsies no skaļajiem vārdiem.

Horvātija – Krievija 78:101 (23:25, 42:46, 57:72)

Sportiskās intrigas cienītāji tika palutināti vien pirmajā puslaikā, kad vadībā pārmaiņus bija abas komandas. Pēc lielā pārtraukuma itin drīz noskaidrojās, ka Krievijas izlases trenera Sergeja Bazareviča izstrādātā recepte – organizēta komandas spēle plus Alekseja Šveda improvizācijas uzbrukumā (27 punkti un 12 rezultatīvās piespēles) – ir krietni kvalitatīvāka par horvātu individuāli meistarīgo talantu nepārvaramo tieksmi vilkt “segu” (lasi: bumbu) uz savu pusi un nepārstrādāties aizsardzībā.

Interesantākie akcenti statistikā: piespēles 13-23, kļūdas 12-7, metieni no spēles 26/56 – 33/60.

Zaudētājiem Bojans Bogdanovičs guva 28 punktus, bet jau otro EuroBasket turnīru pēc kārtas favorītos tradicionāli ierakstītās Horvātijas ceļš apraujas jau astotdaļfinālā. Savukārt Krievijas izlase pēc diviem fiasko (2013. un 2015. gadā netika ārā no grupas) atgriezušies Eiropas top 8.

Otrdien, 12. septembrī, ceturtdaļfinālā 18:45 spēlēs Spānija - Vācija, plkst.21:30 Slovēnija – Latvija.

Trešdien, 13. septembrī, plkst.18:45 Grieķija – Krievija, plkst.21:30 Serbija - Itālija.

ĢENERĀLSPONSORS: OlyBet Sports Bar

SADARBĪBAS PARTNERIBaltais Protein, Circle-K, Citroen, Live Riga, Peak, Ceļu pārvalde, VAS Latvijas dzelzceļš, Blindsave, Mangaļi, Valsts sportam

INFORMĒ: TVNet, Sportacentrs.com, Star FK, LETA, Draugiem.lv, LTV7, žurnāls "Klubs", basket.lv

EuroBasket2017

1.posms (31.augusts - 7.septembris)

A (Helsinki)   B (Telaviva)   C (Klužnapoka)   D (Stambula)

Izslēgšanas turnīrs (Stambula):

9. septembrī astotdaļfināls: Slovēnija-Ukraina 79:55, Vācija-Francija 84:81, Somija-Itālija 57:70, Lietuva-Grieķija 64:77

10. septembrī astotdaļfināls: Latvija - Melnkalne 100:68, Serbija - Ungārija 86:78, Spānija-Turcija 73:56, Horvātija-Krievija 78:101

12. septembrī ceturtdaļfināls: 18:45 Vācija - Spānija, 21:30 Slovēnija - Latvija

13. septembrī ceturtdaļfināls: 18:45 Grieķija - Krievija, 21:30 Itālija - Serbija

14. septembrī pusfināls: 21:30 12. septembra spēļu uzvarētāji

15. septembrī pusfināls: 21:30 13. septembra spēļu uzvarētāji

17. septembrī 17:00 spēle par 3. vietu, 21:30 fināls

Latvijas vīriešu valstsvienības statistika: Vīriešu izlase

Informācija par Latvijas vīriešu valstsvienības startiem Eiropas čempionātos: vēsture