Logo

EuroBasket2017: pusfinālā Spānija - Slovēnija, Serbija - Krievija. Latvijai 5.vieta

Eiropas vīriešu basketbola čempionātā Stambulā kā pirmie pusfinālā iekļuva Spānijas basketbolisti, kuri ar 84:72 pieveica Vācijas komandu. Trešdien pirmajā ceturtdaļfināla spēlē Krievija ar 74:69 pārspēja Grieķiju, otrajā Serbija ar 83:67 uzvarēja Itāliju. Pusfinālā ceturtdien plkst.21:30 spēlēs Spānija – Slovēnija, piektdien Serbija – Krievija.

No 5. līdz 8. vietai ceturtdaļfināla zaudētāji tika sarindoti, ņemot vērā FIBA noteikumus (vieta grupā, uzvaru skaits, gūto un zaudēto punktu starpība). Noslēguma tabulā 5. vietu ieņem Latvijas valstsvienība (2.vieta grupā, 5 uzvaras – 2 zaudējumi) – tas ir komandas augstākais sasniegums kopš neatkarības atjaunošanas. 6. vietā Vācija (2. vieta grupā; 4-3), 7. vietā Itālija (3. vieta grupā; 4-3), 8. vietā Grieķija (4. vieta grupā; 3-4).

Spānija – Vācija 84:72 (16:19, 34:33, 65:53)

Spānijas izlase nesteidz kliedēt aizdomas, ka pēdējās desmitgades varenākā komanda Eiropā ceturto čempionu titulu labprāt  paņemtu taupības režīmā. Kamēr vairākus desmit miljonus ASV dolāru vērtais pamatpiecnieks (Rikijs Rubio, Huans Karloss Navarro, Fernando Sanemeterio, Pau un Marks Gazoli) saprata, ka izgājis laukumā ceturtdaļfināla spēlē, nevis zvaigžņu šovā, naskie vācieši jau bija saskrējuši 9:0.

Čempionu cienīgu agresivitāti aizsardzībā spāņi ieslēdza tikai pēc otrā piecnieka iziešanas laukumā, bet uzbrukumā nekādus brīnumus neparādīja (puslaikā divpunktnieki 9/20, trīspunktnieki 3/11. Tiesa, arī vācieši pēc pirmās ofensīvas pieklusa. 13.minūtē rezultāts vēl bija 23:16 Vācijas labā, bet piecas minūtes vēlāk Spānija šķita pārņēmusi iniciatīvu – 33:27. Tomēr puslaika galotnē vairākas izdevības to palielināt netika izmantotas un pārtraukumā rezultāts atstāja cerības uz intrigu otrajā puslaikā – 34:33 Spānijas labā.

Tās palika dzīvas līdz 27.minūtei (48:45 Vācijas labā), līdz pirmo reizi čempionātā pilnā balsī ierunājās Marks Gazols (18 punkti ceturtdaļā, 28 visā spēlē). 12 punktu starpība pirms pēdējām desmit minūtēm no Vācijas izlases prasīja brīnumus, kam Denisa Šrēdera (27 punkti) partneri šoreiz nebija gatavi.

Grieķija – Krievija 69:74 (24:17, 37:31, 53:51)

Grieķijas izlases pamatspēki (\pirmās 15 minūtes labi aizsargājās (tai skaitā atstājot krievu līderi Alekseju Švedu uz četriem punktiem) un kontrolēja cīņu pie sava groza, izkārtojot daudzas iespējas ātriem pretuzbrukumiem (visā spēlē punkti ātrajos uzbrukumos 15-2). Tādā stilā līdz 15. minūtei tika iekrāts 35:22 pārsvars, kas varēja būt vēl lielāks, ja precīzāk tika mestu sodi (puslaikā 3/10, visā spēlē 10/20). Taču pretiniekus galīgi sagraut neizdevās un puslaika beigās Krievijas izlase atgriezās spēlē.

Vēl viena ofensīva grieķiem izdevās otrā puslaika sākumā (47:36 – 25. minūtē), taču ar to komandas līderu resurss bija galā, bet rezervisti šoreiz nebija nekādi lielie palīgi. Savukārt Krievijas izlasei divus firmas tālmetienus beidzot trāpīja Aleksejs Šveds, bet, pats galvenais, ar Timofeja Mozgova un Andreja Voronceviča spēkiem tika nodrošināts pārsvars cīņā pie groziem. 31.minūtē Krievijas izlase pārņēma vadību un to neatdeva līdz spēles beigām, pēc sešu gadu pārtraukuma iekļūstot EuroBasket pusfinālā.

Krievijas izlasei Šveds guva 26 punktus (metieni no spēles 7/22, 5 piespēles, 7 kļūdas), Mozgovs 15+10 atlēkušās, Vitālijs Fridzons 11. Grieķijas izlasei Niks Kalatess guva 25 punktus (7 piespēles), Georgioss Printeziss 19, Joaniss Burusis 10.

Itālija – Serbija 67:83 (17:18, 33:44, 48:59)

Pirmā puslaika statistika daiļrunīgi ilustrēja abu komandu spēles stilu. Divpunktnieki Serbijai 11/19, Itālijai 5/13, trīspunktnieki 2/6 – 7/17, sodi 16/16 – 2/3, atlēkušās bumbas 22-7 (tai skaitā pie Itālijas izlases groza 8-4)... Pirmajā ceturtdaļā, kad serbi bumbu grozā nespēja dabūt pat ar trešo vai ceturto metienu, Itālija labu brīdi bija vadībā. Tikai otrās ceturtdaļas vidū Serbijas izlase ieguva 10 punktu pārsvaru.

Pēc lielā pārtraukuma aina laukumā un statistikā īpaši nemainījās Lai atspēkotu Serbijas izlases lielo pārsvaru atlētismā, Itālijas basketbolistiem bija vajadzīga precizitāte no trīspunktu līnijas, taču trešajā ceturtdaļā grozā neiekrita neviens no septiņiem tālmetieniem un pēdējā bilance bija 1/5.

Serbijai Bogdans Bogdanovičs guva 22 punktus, Milans Mačvans 12, Vladimirs Lučičs 11. Itālijas izlasei Marko Belinelli rēķinā 18 punkti (no spēles 5/17), Luidži Datome 15.

ĢENERĀLSPONSORS: OlyBet Sports Bar

SADARBĪBAS PARTNERIBaltais Protein, Circle-K, Citroen, Live Riga, Peak, Ceļu pārvalde, VAS Latvijas dzelzceļš, Blindsave, Mangaļi, Valsts sportam

INFORMĒ: TVNet, Sportacentrs.com, Star FK, LETA, Draugiem.lv, LTV7, žurnāls "Klubs", basket.lv

EuroBasket2017

1.posms (31.augusts - 7.septembris)

A (Helsinki)   B (Telaviva)   C (Klužnapoka)   D (Stambula)

Izslēgšanas turnīrs (Stambula):

9. septembrī astotdaļfināls: Slovēnija-Ukraina 79:55, Vācija-Francija 84:81, Somija-Itālija 57:70, Lietuva-Grieķija 64:77

10. septembrī astotdaļfināls: Latvija - Melnkalne 100:68, Serbija - Ungārija 86:78, Spānija-Turcija 73:56, Horvātija-Krievija 78:101

12. septembrī ceturtdaļfināls: Vācija - Spānija 72:84, Slovēnija - Latvija 103:97

13. septembrī ceturtdaļfināls: Grieķija - Krievija 69:74, Itālija - Serbija 67:83

14. septembrī pusfināls: 21:30 Spānija - Slovēnija

15. septembrī pusfināls: 21:30 Krievija - Serbija

17. septembrī 17:00 spēle par 3. vietu, 21:30 fināls

Latvijas vīriešu valstsvienības statistika: Vīriešu izlase

Informācija par Latvijas vīriešu valstsvienības startiem Eiropas čempionātos: vēsture