Vecvagars: “Vissvarīgākais arguments bija mūsu komandas spēle aizsardzībā”

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 28. jūnijā, Stokholmā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē pārspēja Zviedrijas izlasi – 82:72 (16:16, 47:42, 60:50). Svētdien, 1. jūlijā, plkst.16 Kijevā pirmā posma pēdējā spēle ar Ukrainas izlasi (TV6 tiešraide).

Latvijas komanda nodrošinājusi tiesības turpināt cīņu par ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru. Otrajā posmā tiks ieskaitītas visas pirmajā posmā izcīnītās uzvaras. Vēl B grupas turnīrā ceturtdien Turcija pārspēja Ukrainu - 80:66 (.

Latvijas komanda labi sāka (6:0 -2 . minūtē), bet turpinājumā Zviedrijas izlasei ar precīziem tālmetieniem (līdz 12. minūtei 6/13) izdevās izrauties priekšā (13:16 – 10 minūtē, 23:25 – 13.). Tomēr otrajā ceturtdaļā līderu Jāņa Strēlnieka un Dāvja Bertāna iedvesmotā Latvijas vienība ļoti rezultatīvi spēlēja uzbrukumā un ar agresīvu aizsardzību piespieda zviedrus bieži uzbrukt no sarežģītām pozīcijām. 18. minūtē Latvijas komandas pārsvars pirmo reizi sasniedza 10 punktus (41:31).

Otrā puslaika sākumā zviedriem izdevās samazināt punktu starpību (47:44), turklāt nenostrādāja iecere uzbrukuma smailē aktīvi virzīt centra spēlētājus. Toties aizsardzībā izdevās noslēgt soda laukumu un neļaut izvērsties pretinieku snaiperiem, bet uzbrukumā izcili nospēlēja Strēlnieks (personiskais rekords valstsvienības spēlēs – 27 punkti) un Dāvis Bertāns (22 punkti, trīspunktnieki 6/9). 28. minūtē pārsvars pirmo reizi pārsniedza 10 punktus (58:47) un turpinājumā Latvijas komanda neļāva pretiniekiem saasināt intrigu.

Visā spēlē trīspunktnieki 12/27 – 8/27, atlēkušās 35-38, kļūdas 10-12.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Spēlējām no “pirmā numura” pozīcijas, uzspiedām pretiniekiem savu stilu un gandrīz visas 40 minūtes kontrolējām cīņas gaitu.

Zinājām, kā zviedri spēlē un bijām gatavi gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Spēles lielākajā daļā tika nospēlēts gudri, pieņemot pareizus lēmumus, turklāt ļoti veiksmīgi nospēlēja Jānis (Strēlnieks) un Dāvis (Bertāns), kuru darbība iedvesa pārliecību arī partneriem.

Vissvarīgākais arguments bija mūsu komandas spēle aizsardzībā. Bija sagatavoti vairāki varianti, kurus plānojām spēles gaitā miksēt. Tie strādāja un laba aizsardzība palīdzēja turēt iniciatīvu savās rokās. Tikpat kā neļāvām zviedriem gūt vieglos punktus. Jā, epizodiski viņi labi trāpīja no tālienes, taču ielaisti 72 punkti izbraukumā ir labs rādītājs.

Bijām plānojuši vairāk punktu gūt no soda laukuma, taču arī zviedri bija gatavojušies tādam spiedienam, aktīvi palīdzēja viens otram un šajā ziņā pārsvaru nerealizējām. Toties brīvākas rokas palika ārējās līnijas spēlētājiem, kuri labi izmantoja savas iespējas.

Tagad pievēršamies spēlei Ukrainā. Nopietnu savainojumu nav, gatavosimies, ņemot vērā gan februāra spēles mācību, gan to, ko izpētīsim Ukrainas izlases šodienas spēles ierakstā.”

Dāvis Bertāns:

“Centāmies spēlēt agresīvi un lielākajā spēles daļā tas izdevās. Jāņa lieliskā darbība sagādāja daudz brīvu metienu gan man, gan citiem. Labi trāpījām trīspunktniekus, bet svarīgi, ka ļoti labi nocīnījāmies aizsardzībā.”

Zviedrijas izlases līderis Viktors Gadeforss:

“Manuprāt, Latvijas izlase ir viena no labākajām Eiropā. Lai panāktu labāku rezultātu, mums vajadzēja nospēlēt absolūti perfekti.”

ĢENERĀLSPONSORS: OlyBet Sports Bar

SADARBĪBAS PARTNERI: Circle-K, Citroen, Live Riga, LDz Cargo, Peak, Mangaļi, Valsts sportam

4. Zviedrija 1-4 346:383

B grupas trīs labākās vienības otrajā posmā ar A grupas (Spānija, Slovēnija, Melnkalne un Baltkrievija) labāko trijotni no 2018. gada septembra līdz 2019. gada februārim cīnīsies par trim ceļazīmēm uz Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, kas 2019. gada rudenī notiks Ķīnā.

PK kvalifikācija, Eiropas zona

A grupa. Slovēnija - Spānija 72:83, Melnkalne - Baltkrievija 80:69. Situācija tabulā: Spānija 5-0, Slovēnija 2-3, Melnkalne 2-3, Baltkrievija 1-4.

C grupa. Polija - Lietuva 61:79, Kosova - Ungārija 65:81. Situācija tabulā: Lietuva 5-0, Ungārija 3-2, Polija 2-3, Kosova 0-5.

D grupa. Nīderlande - Rumānija 77:52, Itālija - Horvātija 72:78. Situācija tabulā: Itālija 4-1, Rumānija 2-3, Nīderlande 2-3, Horvātija 2-3.

E grupa, 29. jūnijā. Beļģija - Krievija, Bosnija - Francija. Situācija tabulā: Francija 4-0, Bosnija 2-2 Krievija 2-2, Beļģija 0-4.

F grupa, 29. jūnijā. Bulgārija - Islande, Čehija - Somija. Situācija tabulā: Čehija 3-1, Somija 2-2, Islande 2-2, Bulgārija 1-3.

G grupa, 29. jūnijā. Vācija - Austrija, Gruzija - Serbija. Situācija tabulā: Vācija 4-0, Serbija 3-1, Gruzija 1-3, Austrija 0-4.

H grupa. Izraēla - Grieķija 78:96, Lielbritānija - Igaunija. Situācija tabulā: Grieķija 5-0, Izraēla 2-3, Igaunija 2-2, Lielbritānija 0-4.

2019. gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā 32 komandas cīnīsies ne tikai par uzvarētāju kausu un medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, kā arī olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.