Vīriešu valstsvienība: pārliecinoša uzvara Lietuvā

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms Pasaules kausa izcīņas otrā posma sākuma svētdien, 9. septembrī, Viļņā pārspēja Lietuvas izlasi – 97:80 (23:19, 45:37, 68:56). Piektdien, 14. septembrī, “Arēnā Rīga” plkst.19:30 sāksies Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra otrā posma spēle Latvija – Slovēnija (biļetes šeit), bet pirmdien, 17. septembrī plkst.20 Madridē spēlēs ar Spānijas izlasi.

Vīrišķīga cīņa aizsardzībā, noslēdzot pieejas mūsu grozam un precīzi tālmetieni (puslaikā 8/16) pēc labām bumbas izspēlēm – ar šiem argumentiem Latvijas komanda jau pirmajā ceturtdaļā pārņēma iniciatīvu un 17. minūtē sasniedza divciparu pārsvaru (43:32). Līderu lomā atkal bija vīri, no kuriem tas tiek gaidīts –  Jānis Strēlnieks, Jānis Timma un Mārtiņš Meiers. Tomēr savas epizodes veiksmīgi aizvadīja arī citi, neļaujot spēles kvalitātei kristies arī brīžos, kad kāds no minētās trijotnes devās atpūsties.

Pēc lielā pārtraukuma tālmetienu precizitāte mazinājās (trešajā ceturtdaļā 2/8), toties Strēlnieka diriģētajos uzbrukumos mūsu garajiem spēlētājiem regulāri izdevās tikt pie ērtiem metieniem no labām pozīcijām, kas šoreiz tika izmantoti ar apsveicamu precizitāti. No 45:43 ātri izdevās atgūt komfortablu pārsvaru 54:43 un turpmāk tas nesaruka zem10 punktu starpības, liekot pieklust Viļņas “Siemens” halles tribīnēm.

Visā spēlē divpunktnieki 16/33 – 15/34, trīspunktnieki 15/31 - 10/30, sodi 20/25 – 20/25, atlēkušās 38 - 35, kļūdas 8 – 11. Pa 18 punktiem guva Jānis Timma, Mārtiņš Meiers un Rihards Lomažs, pa 10 – Jānis Strēlnieks (6 piespēles) un Aigars Šķēle.

Pārliecinoša uzvara pār principiālajiem pretiniekiem, kurai gan nevajadzētu viest pašapmierinātību – piektdien “Arēnā Rīga” būs cita likme un spriedze.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Jāpriecājas par katru uzvaru, jo īpaši pār principiālajiem pretiniekiem, bet arī nevajag pārvērtēt šo panākumu Šodien daudz kas izdevās, bijām pietiekami agresīvi, tikām pie brīviem metieniem un arī labi trāpījām. Taču bija arī brīži, kas atgādināja – tiklīdz sākam izvēlēties vieglākos ceļus un sasteidzam metienus, pretinieki uzreiz mūs sodīja. Tas jāatceras, gatavojoties cīņai ar Slovēniju.”

ĢENERĀLSPONSORS: OlyBet Sports Bar

SADARBĪBAS PARTNERI: PF "Ķekava", Circle-K, Citroen, Live Riga, LDz Cargo, Peak, Mangaļi, Valsts sportam

17. septembrī: Spānija - Latvija, Slovēnija - Turcija, Melnkalne - Ukraina

J grupa: Lietuva 6-0, Itālija 4-2, Polija 3-3, Nīderlande 3-3, Horvātija 3-3, Ungārija 3-3.

K grupa: Francija 6-0, Čehija 5-1, Krievija 3-3, Somija 3-3, Bulgārija 2-4, Bosnija 2-4.

L grupa: Vācija 6-0, Grieķija 6-0, Serbija 4-2, Izraēla 3-3, Gruzija 2-4, Igaunija 2-4

Katras grupas trīs labākās komandas kvalificēsies Pasaules kausa izcīņas turnīram.

2019. gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā 32 komandas cīnīsies ne tikai par uzvarētāju kausu un medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, kā arī olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.