Baltijas sieviešu čempionāts: “TTT Rīga” un RSU nostiprina pozīcijas

Baltijas Sieviešu basketbola līgas elites grupas turnīrā sestdien, 26. janvārī, svarīgu uzvaru izcīnīja RSU komanda, kas ar 72:67 pārspēja “Tallinn Ulikool”. Rīgas studentes nostiprinājušās tabulas pirmajā četriniekā.

Rīdzinieces bija vadībā visu spēles laiku, tomēr vēl 36. minūtē uzvara bija mata galā (61:60). Tallinas komanda bija mazliet jaudīgāka soda laukumā (punkti 26-34), RSU labāk uzbruka no tālienes (trīspunktnieki 6/29 – 3/17).

RSU vienībai Anna Buša guva 22 punktus, Liza Čumika 11, Ilze Gotfrīda 10+9 atlēkušās. “Tallin Ulikool” vienībai Birgita Pībura guva 22 punktus, Annika Kostere 20.

Pēc 9 kārtām RSU komanda ar 6 uzvarām dala 2.-4. vietu ar Viļņas “Kibirkštis” un Kauņas “Aistes-LSMU”. Viļņas komanda sestdien ar 86:76 pārspēja Ukmerģes “Vilkmerge” (3-6). bet Kauņas vienība ar 76:40 sagrāva Šauļu Universitāti (0-9). “Tallin Ulikool” (4-5) ieņem 5. vietu.

Līderpozīcijās vēl vairāk nostiprinājās “TTT Rīga” (9-0), kas sestdien ar 100:52 sagrāva Klaipēdas “Fortūna” (2-7).

Elites grupā komandas divu apļu turnīram sekos ceturtdaļfināla sērijas, kurās piedalīsies visas astoņas komandas, uzvarētājas noskaidrojot divu spēļu summā.

Starptautiskajā grupā septiņas Latvijas komandas un trīs Igaunijas vienības izspēlē divus apļus, tabulā skaitot arī pirmā posma rezultātus (Latvijas U16 izlasei, kas nepiedalījās pirmajā posmā, katra izbraukuma spēle tiks rēķināta kā divas). Četras labākās Latvijas komandas iegūs tiesības spēlēt valsts čempionāta izslēgšanas turnīrā. Visticamāk, šajās pozīcijās finišēs “TTT Juniores”, “Daugavpils Universitāte”, “Liepāja/LSSS” un “TTT/Kadetes”.