Latvijas – Igaunijas līga: RSU atgriežas otrajā vietā

Abas komandas līdz šim izcīnījušas pa 9 uzvarām un piedzīvojušas trīs zaudējumus. Relatīvs līdzsvars bija arī savstarpējās cīņās: Rīgā studentes pagarinājumā bija uzvarējušas ar 63:57, Liepājā mājinieces revanšējās ar 76:49.

Trešā apļa spēle Rīgā ritēja pēc pirmās cīņas scenārija. Spēli enerģiskāk un veiksmīgāk sāka RSU komanda, pirmajā puslaikā iegūstot vērā ņemamu pārsvaru (30:18 – 18. minūte). Trešajā ceturtdaļā liepājnieces atspēlējās (36:30 – 29. minūtē), tomēr izšķirošajās minūtēs RSU līderes spēja atgūt pārsvaru un nosargāt uzvaru.

RSU komanda uzvarēja cīņā pie groziem (46-40), retāk kļūdījās (13-16) un precīzāk uzbruka no tālienes (8/19 – 5/18). Liepājniecēm pārsvars divpunktu metienu precizitātē (14/47 – 16/44) un ātrajos uzbrukumos (0-10).

Uzvarētājām Kristīne Silarāja guva 16 punktus, Zane Jākobsone-Pelse 14, Anna Buša 12, Daina Lazdeniece-Auniņa 10, Guna Lagzdiņa 8 (14 atl.), Arta Frīdenberga 3.

Liepājas komandai Marina Ivaščanka guva 21 punktu un izcīnīja 11 bumbas, Ilze Jākobsone 9 (5 piesp.), Ieva Veinberga 8, Ieva Vītola 5 (9 atl.), Sindija Kudule 5 (6 piesp.), Laura Puriņa 4, Sabīne Lipe 2, Emīlija Krista Grava 2.

Tallinā “TTT Juniores” aizraujošā spēlē trešo reizi sezonā pārspēja Igaunijas labāko komandu “Tallin University” – 75:73 (17:25, 40:42, 62:61). Spēles laikā 16 reizes vadība pārgāja no rokas rokā un 13 reizes rezultāts bija neizšķirts. Rīdziniecēm Dinija Pāvelsone guva 20 punktus, Janeta Rozentāle 14 (13 atl.), Māra Mote 14, Luīze Šepte 12. “TTT Juniores” nostiprinājās 4. vietā.

Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā Elites divīzijā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet “TTT Rīga” ar katru komandu spēlēs pa 4 reizēm (čempionēm 20 spēles, citām komandām pa 28). Starptautiskajā divīzijā komandas izspēlēs četrus apļus (katrai pa 24 spēlēm).

Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīram kvalificēsies elites divīzijas pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp Elites grupas 4.vietas ieguvējām un otrās divīzijas uzvarētājām.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas izslēgšanas spēlēs piedalīsies četras labākās Latvijas vienības no pirmās divīzijas, labākā Latvijas komanda no otrās divīzijas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp pirmās divīzijas piekto un otrās divīzijas otro labāko Latvijas vienību. Cīņas notiks sērijās līdz divām uzvarām, finālsērijā – līdz trīs uzvarām.