Pullman LSBL finālturnīrs: piektdienas pusfinālu intrigas

Nedēļas nogalē Liepājas Olimpiskajā centrā Pullman Sieviešu basketbola līgas četras labākās komandas finālturnīrā sadalīs valsts čempionāta medaļas. Piektdien, 8. aprīlī, plkst.16 un 18:30 notiks pusfināla spēles. Zaudētājas sestdien, 9. aprīlī, plkst.13:30 cīnīsies par bronzas medaļām, bet uzvarētājas plkst.16:30 cīnīsies par čempionu kausu.

Piektdien plkst.16 “TTT Rīga” – “Daugavpils Universitāte”: TV4 un sportacentrs.com

Pamatturnīrā abās spēlēs uzvarēja “TTT Rīga” – 88:52 un 97:50.

Rīdzinieces pirms divām nedēļām izcīnīja pirmo trofeju, uzvarot Baltijas līgas finālturnīrā Jonavā. Ne bez grūtībām. Pusfinālā RSU komandas pretestību izdevās pilnībā salauzt tikai pēdējā ceturtdaļā – 91:60 (pēc puslaika 46:48, pēc 30 minūtēm 69:59). Finālā ar Viļņas “Kibirkštis-MRU” intriga saglabājās vēl ilgāk (68:62).

Sezonas garumā stabilākās bijušas komandas līderes: Ieva Pulvere (vidēji spēlē 12,7 punkti un 4,1 rezultatīva piespēle), Daugile Šarauskaite (11,4 + 8,7 atlēkušās bumbas) un Džasmīne Tomasa (10,5 + 4,6 piespēles). “TTT Rīga” kopš 2014. gada uzvarējusi astoņos Latvijas čempionātos pēc kārtas.

“Daugavpils Universitāte” pirmo reizi iekļuvusi starp Latvijas labākajām četrām komandām. Vispirms tas izdevās Baltijas līgas čempionātā, ieņemot 10. vietu kopējā konkurencē un apsteidzot “Rīga Juniores/LU”. Pirms nedēļas daugavpilietes nosargāja pozīciju, pārspēļu turnīrā pārspējot Pullman LSBL turnīra labākās vienības “Ogres Kolibri” (74:55) un RSU-2 (75:68).

Sezonas garumā rezultatīvākā bijusi Latvijas U18 izlases kandidāte Valerija Baranovska – vidēji spēlē 16,2 punkti. Martā komandu jūtami pastiprinājušas Ukrainas izlases uzbrucējas Uliana Datsko (vidēji spēlē 14,5 punkti un 6,5 atlēkušās bumbas) un Vita Horobets (10+5 atl. + 3,8 rezultatīvas piespēles.

Piektdien plkst.18:30 SBK “Liepāja”/LSSS – RSU: TV4 un Sportacentrs.com

BBL pamatturnīrā abām komandām pa uzvarai izbraukumā (“Liepāja” bija pārāka ar 78:70, RSU – ar 88:55), bet tabulā augstāk bija liepājnieces (attiecīgi 4. un 5. vieta). BBL ceturtdaļfinālā abos mačos pārāka bija RSU komanda (70:66 un 76:71).

Liepājas komanda kopš 2016. gada piecas reizes izcīnījusi Latvijas čempionāta sudraba medaļas. Arī pērn, kad SBK “Liepāja” galvenā trenera Kaspara Mājenieka vadībā pusfinālā pārspēja “Latvijas Universitāti”, ko trenēja pašreizējais RSU komandas vadītājs Matīss Rožlapa. Liepājniecēm šosezon produktīvākās bijušas Ketija Vihmane (vidēji spēlē 12,6 punkti) un Raivita Koreņika (11,5 + 10 atl.).

RSU vienība pirms divām nedēļām BBL finālturnīrā vispirms pusfinālā gandrīz 30 minūtes kā līdzīga cīnījās ar “TTT Rīga”, bet mačā par 3. vietu bija soļa attālumā no uzvaras pār Klaipēdas “Neptūnas”, piekāpjoties tikai pagarinājumā. Komandas rezultatīvākās spēlētājas – Marta Leimane (vidēji spēlē 12,2 punkti), Māra Mote (11,3), Luīze Šepte (10,2).