Logo

RSU amerikāņu kalniņi liedz apdraudēt Somijas čempiones

Spēles scenāriju būtu grūti nosapņot – RSU punktu guvums pirmajās divās ceturtdaļās atšķīrās par 500%, bet nākamajās divās – par 600%! Arī gūto un zaudēto punktu attiecība atgādināja “amerikāņu kalniņus” – vispirms -12, tālāk +4, -18 un +8.

Pirmajā un trešajā ceturtdaļā sasummējās daudz mazu lietu – izpildītāju pieredze, RSU spēļu prakses trūkums, pretinieču garo spēlētāju pārākums soda laukumā un mājinieču līderu pieticīgā rezultativitāte. Pēc neveiksmīgā ievada (4:16), puslaikā situācija šķita nostabilizējusies (25:33), taču trešā ceturtdaļa sagrāva visas cerības uz labvēlīgu iznākumu – 28:54.

Ance Aizsila un Guna Lagzdiņa – meitenes, kuras laukumā pavada 35-40 minūtes – divatā trāpīja tikai katru sesto metienu (4/24), bet Kate Aizsila nespēlēja vispār. Situāciju glāba Anna Buša, Arta Frīdenberga un Paula Langina, taču viņas lielāko daļu punktu guva brīžos, kad pretinieces jau bija tālu prom.

Svētdien plkst. 14:00 komandas tiksies atkārtoti.

Top 4 turnīrs, 7. janvāris, Rīgas 49. vidusskola

Rīgas Stradiņa Universitāte – Catz Lappeenranta 46:64 (4:16, 21:17, 3:21, 18:10)
RSU: Langina 15, Frīdenberga 13, Ance Aizsila 11 (4ab), Buša 6, Lagzdiņa 1 (9ab), Grinberga, Ozoliņa, Betlere, Liepiņa-Liepa; Kate Aizsila.
Catz: Jones 18 (6ab, 5rp, 6pb), McFarland 12 (4rp), Reshetko 8, Aijanen 8, Pirttinen 7, Walker 4, Gronberg 4, Lapila 3, Hamalainen.
Tiesneši: Jānis Labucs, Kristīne Simanoviča, Andris Akmentiņš.

Pirms spēles

Latvijas-Igaunijas līgas pirmais aplis noslēdzās ar latviešu komandu pārākumu – pirmajā trijniekā neiekļuva neviena igauņu komanda. Tallinas Universitāte prata savā laukumā pieveikt RSU, taču neveiksmes pret tiešajām konkurentēm – “FCR Media/Rapla” un “TTT juniorēm” – atsvieda studentes uz sesto vietu.

Iznākums – elites grupā spēlēs trīs labākās Latvijas komandas un Somijas čempiones “Catz Lappeenranta”. Minētais četrinieks no 7. janvāra līdz 22. martam aizvadīs četrus apļus (12 spēles), bet pārējās septiņas komandas izspēlēs divus apļus.

RSU gaida nopietns pārbaudījums – daudzas spēles pret profesionālām komandām, taču savās mājās studentes var pacīnīties par uzvarām. Ar nosacījumu, ja labāko sniegumu rādīs māsas Aizsilas un Guna Lagzdiņa, bet pārējās spēlētājas sniegs nozīmīgu atbalstu.

Aivara Vīnberga komandas pirmās pretinieces būs pieckārtējās Somijas čempiones “Catz”. Lāpenrantas komanda no 2011. līdz 2016. gadam dominēja ziemeļvalsts čempionātā, katru pavasari izslēgšanas spēlēs pārspējot visas konkurentes. Šosezon situācija mainījusies – “Catz” ar bilanci 9-7 ieņem ceturto vietu 10 komandu konkurencē.

Sestdien RSU grūtības var radīt divi apstākļi. Pirmkārt, komanda iepriekšējo oficiālo spēli aizvadīja pirms 24 dienām. Otrkārt, ierastās Hanzas vidusskolas vietā jāspēlē Rīgas 49. vidusskolas sporta kompleksā.