Užavas kauss: BK “Ogre” iekļūst pusfinālā

Otrdien, 28. decembrī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas ceturtdaļfināla otrajā spēlē BK “Ogre” vēlreiz pārspēja “VALMIERA GLASS VIA” (79:75), iekļūstot pusfinālā. Ogrēniešu pretinieki pusfinālā kļūs zināmi ceturtdien, kad atbildes maču aizvadīs BK “Ventspils” – BK “Liepāja” (pirmajā spēlē 65:71). Otrā pusfināla pirmajā spēlē pirmdien “VEF Rīga” sagrāva “Latvijas Universitāti” (94:59).

BK “Ogre” – “VALMIERA GLASS VIA” 79:75 (21:23, 39:44, 60:54). Divu spēļu summā 184:167

Pirmās spēles rezultāts (“Ogre” izbraukumā uzvarēja ar 105:92) mājiniekiem sekmēja mānīgu mieru, bet valmieriešiem bija atstājis reālas cerības atspēlēties. Atbilstoši situācijai, valmierieši kopš pirmās ceturtdaļas vidus turējās vadībā, pārspējot “Ogri” tālmetienu precizitātē (puslaikā 3/12 – 7/17). Tomēr vairāk par septiņu punktu pārsvaru iegūt neizdevās.

Otrā puslaika sākumā “Ogre” likvidēja pretinieku nelielo pārsvaru un nepieļāva intrigas atjaunošanu. Visā spēlē mājiniekiem pārsvars cīņā pie groziem (42-36) un vairāk punktu no soda laukuma (40-30).

“Ogrei” Jānis Antrops guva 18 punktus, Kristaps Dārgais 16 (9 piesp.), Renārs Magone 16.

“VALMIERA GLASS VIA” vienībai Daruss Klārks guva 16 punktus (9 atl.), Klāvs Dubults 15, Jānis Kaufmanis 12.

Ceturtdaļfināls. 30. decembrī plkst.19 BK “Ventspils” – BK “Liepāja”: Sportacentrs TV

Pirmajā spēlē BK “Liepāja” savā laukumā uzvarēja ar 71:65 (piecas minūtes pirms spēles beigām rezultāts bija 64:49). Visā spēlē “Liepājai” pārsvars metienu precizitātē (2p. 18/40 – 15/38, 3p. 8/22 – 6/31) un uzvara cīņā pie groziem (50-38), toties krietni vairāk kļūdu (19-11) un mazāk soda metienu (11/13 – 17/22).

Ventspilnieki pēc klupiena Liepājā smagi zaudēja Latvijas – Igaunijas līgas līdervienību mačā “VEF Rīga” vienībai, bet nākamajā spēlē sagrāva “Tallinna Kalev” (103:64), mudinot domāt, ka īsā krīzei jau aiz muguras.

“Liepāja” pēc uzvaras pār “Ventspili” Latvijas – Igaunijas spēlē pārspēja “Ogri”, bet dažas dienas vēlāk kapitulēja “Latvijas Universitātei”. Pēdējā laikā spēlēts bez diviem savainotiem līderiem, un ierindā palikušajiem, iespējams, “nosēdušās baterijas”. No otras puses, derbijs ar kaimiņiem

kausa izcīņas ceturtdaļfinālā – tā ir dubulta motivācija, lai nogurumu atstātu ģērbtuvē.