Užavas kauss: “Līvāni” gādā par intrigu, turpinājums otrdien

Piektdien, 19. novembrī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas 3. kārtas (astotdaļfināla) pirmajā spēle BK “Līvāni” mača galotnē piekāpās BK “Jēkabpils” (78:80). Uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, atbildes mačs piektdien, 26. novembrī, Jēkabpilī. Otrdien, 23. novembrī, spēlēs BK “Madona” – “VALMIERA GLASS VIA”

BK “Līvāni” – BK “Jēkabpils” 78:80 (18:18, 42:37, 60:61)

Septembra beigās abas komandas jau tikās Ramirent Nacionālās līgas spēlē, un toreiz jēkabpilieši izcīnīja pārliecinošu uzvaru (85:68). Šoreiz sižets bija pavisam citāds. Mača lielākajā daļā vadībā bija Līvānu komanda, kas lielāko pārsvaru sasniedza 33. minūtē – 70:61. “Jēkabpils” atbildēja ar izrāvienu līdz 71:77 (37. minūtē). Mājinieki galotnē samazināja atpalicību līdz mīnus 2. Rezultāts, kas saglabā intrigu pirms atbildes spēles.

Jēkabpils komandai Mārtiņš Vīņauds guva 17 punktus, Sandis Bēts 15, Kārlis Večens 14 (7 atl., 7 piesp.), Mikus Sokolovs 10, Rihards Strauts 10.

Līvāniešiem  Jānis Dilevka guva 16 punktus un izcīnīja 9 bumbas, Daumants Pabrieža 16, Raimonds Pabrieža 14, Mikus Brencāns 13.

**

Vēl četri komandu pāri cīņā iesaistīsies pēcsvētku nedēļā. Otrdien, 23. novembrī, sāksies sērija BK “Madona”/BJSS – “VALMIERA GLASS VIA”, trešdien, 24. novembrī, pirmās spēles aizvadīs “Gulbenes Buki” – BK “Ogre” un “Kandava/Anzāģe” – BK “Ventspils”, bet sestdien, 27. novembrī, BK “Saldus” – “Latvijas Universitāte”. Pāris BK “Jelgava” – BK “Liepāja” pirmo maču aizvadīs 1. decembrī.

Trešajā kārtā (astotdaļfinālā) cīņā iesaistās piecas Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā spēlējošās komandas. “VEF Rīga” vienība turnīram pievienosies, sākot ar pusfinālu.

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas spēles notiek “zaļajā režīmā” – visiem dalībniekiem un skatītājiem jābūt sadarbspējīgiem sertifikātiem, kas apliecina vakcinēšanās vai pārslimošanas faktu (ja rīkotāji vēlas ļaut apmeklēt spēles arī ģimenēm ar bērniem, skatītāju vietās jānodala īpaša ģimeņu zona). Skatītājiem jālieto sejas maskas.