OlyBet LAT-EST: BK “Ventspils” triumfē pamatturnīrā

OlyBet LAT-EST:  BK “Ventspils” triumfē pamatturnīrā

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā sestdien, 23. martā, BK “Ventspils” izcīnīja 27. uzvaru pēc kārtas, ar 91:82 pieveicot Tallinas “Kalev/Cramo” un nodrošinot pirmo vietu gan apvienotās līgas pamatturnīrā, gan Latvijas komandu ieskaitē. “Jūrmala/Betsafe” cīņā par 6. vietu zaudēja “Tartu Ulikool” (89:95). Svētdien notiks pamatturnīra pēdējās trīs spēles, kurās starp četriem noskaidrosies 7. un 8. vietas ieguvēji. “Jūrmala/Betsafe” liktenis atkarīgs no konkurentu spēļu rezultātiem.

BK “Ventspils” (27-1) – “Kalev/Cramo” (24-3) 91:82 (26:24, 45:42, 67:69)

Principiālajā divcīņā vairāk stabilitātes un aukstasinības, kā arī stiprāks kolektīvais raksturs bija ventspilniekiem.

Mājinieki pirmajā puslaikā divreiz panāca vērā ņemamu pārsvaru (11:0 un 41:29), taču Igaunijas čempionu ik reizi to sadeldēja un otrajā puslaikā vairākkārt izrāvās priekšā. Atrisinājumu priekšpēdējā minūtē ievadīja “Ventspils” kapteiņa Māra Gulbja precīzais tālmetiens, no 81:81 panākot 84:81. “Kalev/Cramo” adekvāti atbildēt vairs nespēja.

Statistikā ventspilniekiem lielākais pārsvars fiksēts soda metienos (23/33 – 12/17).

Uzvarētājiem Rihards Lomažs guva 23 punktus un izdarīja 6 rezultatīvas piespēles, Māris Gulbis 21 (3p. 3/3), Osmans Drame 14+13 atl., Džonatans Arledžs 13.

“Kalev/Cramo” komandai Arnets Multrijs guva 21 punktu un izcīnīja 10 bumbas.

Igaunijas čempioni ceturtdaļfinālā sērijā sacentīsies ar 6. vietas ieguvējiem “Tartu Ulikool”.

BK “Ogre” (18-10) – “Valmiera Glass VIA” (8-20) 92:71 (29:19, 60:27, 73:47)

“Ogrei” 4. vieta bija droša jau pirms spēles, valmieriešiem uzvara garantētu līdzdalību Latvijas čempionātā. Pēc neveiksmes jācer uz “Liepājas” zaudējumu svētdien mačā ar “Kalev/Cramo”.

Jau spēles sākumā kļuva skaidrs, ka mājinieki viesiem  nekādas dāvanas nepasniegs. Abām vienībām patīk ātrs un tālmetieniem bagāts basketbols, bet, līdzīgā stilā spēlējot, pārsvars bija meistarīgākajiem un pieredzējušākajiem.

“Ogre” gan zaudēja cīņā pie groziem (32-41), toties krietni precīzāk meta: 2p. 25/35 – 22/44, 3p. 11/26 – 4/25.

Uzvarētājiem Jānis Pozņaks guva 18 punktus, Edgars Lasenbergs 16, Kristaps Dārgais 16 (9 atl.).

Valmieriešiem Jānis Engers guva 20 punktus.

“TALTECH” (16-12) – “Valga/Valka” (7-21) 78:66 (20:24, 40:34, 59:49)

Rezultāts neietekmēja komandu pozīcijas. “TALTECH finišēja 5. vietā un ceturtdaļfinālā tiksies ar “Ogri”. “Valga/Valga” – 14. vietā un nepiedalīsies izslēgšanas turnīros.

“Jūrmala/Betsafe” (13-15) – “Tartu Ulikool” (14-14) 89:95 (27:14, 43:42, 68:67)

Tartu komanda finišējusi 6. vietā un ceturtdaļfinālā spēlēs ar “Kalev/Cramo”. Jjūrmalniekiem jācer, ka svētdien “Latvijas Universitāte” pārspēs “Raplu” vai “Kalev/TLU” pieveiks Pērnavas komandu.

Jūrmalnieki sāka ar vētrainu ofensīvu (23:6), taču jau līdz lielajam pārtraukumam Tartu komanda mājiniekus bija panākusi. Otrais puslaiks ritēja punkts punktā, bet galotnē aukstasinīgāki bija viesi.

Viens no neveiksmes iemesliem redzams statistikā: soda metienos 12/25 – 23/30.

Jūrmalas komandai Kristaps Mediss guva 20 punktus, Uģis Pinete 14.