OlyBet LAT-EST: "Latvijas Universitāte" pārsteidz Tallinu

OlyBet LAT-EST:

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā sestdien, 19. janvārī, BK “Ventspils” pārliecinoši pieveica “TALTECH” (88:67), “Jūrmala/Betsafe” pēdējā ceturtdaļā sabruka pret “Valga/Valka” (66:85), bet "Latvijas Universitāte" sagādāja pārsteigumu, Tallinā ar 88:84 pieveicot “Kalev/TLU”. Svētdien, 20. janvārī, BK “Liepāja” galotnē zaudēja “TALTECH” (91:98). Otrdien spēlēs “AVIS Utilitas Rapla” – “VEF Rīga”.

BK “Ventspils” (17-1) – “TALTECH” (9-8): 88:67 (28:17, 43:32, 67:52)

5. minūtē mājinieki bija nokļuvuši zaudētājos (7:15), bet turpinājumā diktēja noteikumus, pārsvaram svārstoties starp 7 un 22 punktiem.

Mājiniekiem pārsvars cīņā pie groziem (39-31), precīzāki tālmetieni (11/19 – 9/28) un vairāk soda metienu (13/17 – 4/6).

Rihardam Lomažam 19 punktu, Džonatanam Arledžam 15, Jānim Bērziņam 13+8 atlēkušās. Viesiem 13 punktus guva Tomas Rādiks.

“Kalev/TLU” (9-8) – “Latvijas Universitāte” (5-11) 84:88 (20:17, 39:39, 63:61)

“Latvijas Universitāte” pēdējos mačos jau vairākas reizes bija tuvu panākumam pār ranga ziņā it kā stiprākām komandām, un šoreiz “vadzis” nolūza. Mājinieki lielāko pārsvaru sasniedz a8. minūtē (19:8), bet līdz lielajam pārtraukumam rīdzinieki atjaunoja līdzsvaru. Otrajā puslaikā vadībā pārmaiņus bija abas komandas un tālāk par 68:73 “Latvijas Universitāte” pretiniekus neatlaida.  Mača galotnē Renāra Birkāna divi trīspunktnieki nosvēra uzvaras kausu viesu labā.

Studenti zaudēja cīņā pie groziem (32-42), toties krietni retāk kļūdījās (11-18) un labi sabalansēja uzbrukumus no dažādām distancēm: 2p. 19/37 – 19/41, 3p. 11/27 – 9/18, sodi 17/28 – 19/28.

“Latvijas Universitātei” Renārs Birkāns guva 31 punktu un izdarīja 11 rezultatīvas piespēles, Linards Jaunzems 21+7 atl., Kārlis Žunda 17. Mājiniekiem četri leģionāri guva no 11 līdz 14 punktiem.

“Jūrmala/Betsafe” (10-10) – “Valga/Valka” (4-12) 66:85 (23:22, 44:38, 59:56)

Gala iznākums izskatās pēc sensācijas, ja skatās uz komandu līdz šim sasniegto bilanci un pozīcijām turnīra tabulā, taču arī likumsakarības, ja ņem vērā, ka Jūrmalas komandas ierindā šajā mačā bija septiņi konkrētajā spēlē izmantojami basketbolisti, turklāt Roberts Mednis no “Gulbenes bukiem” piesaistīts tikai uz šo maču. Trenera Mārtiņa Gulbja pieprasītajam aktīvajam spēles stilam patlaban trūkst enerģijas un resursu – spēka pietika vien 30 minūtēm.

Viesiem lieliska tālmetienu precizitāte: 5/21 – 10/19.

“Jūrmala/Betsafe” vienībai Kristaps Mediss guva 20 punktus, Lauris Blaus 12+11 atl. Robežpilsētas komandai Martins Jurtoms guva 15 punktus, Guntis Sīpoliņš un Stīvens Brauns pa 14.

BK “Liepāja” (4-12) – “TALTECH” (10-8) 91:98 (31:25, 53:44, 68:61)

Abas komandas uzbrukumā spēlēja labāk, nekā aizsardzībā, bet spēles izšķirošajos brīžos kvalitatīvāk to darīja Igaunijas kluba spēlētāji. Iespējams, sava nozīme bija “TALTECH” līdzvērtīgākajam sastāvam (liepājniekiem pietrūka Roberta Krastiņa).

BK “Liepāja” lielāks guvums no tālās distances (trīspunktnieki 11/30 – 7/24), Igaunijas komanda produktīvāk spēlēja soda laukumā (punkti 26-54, atlēkušās 26-38).

Liepājniekiem Andrašs Kavašs guva 24 punktus, Džastins Džonsons 23, Eduards Hāzners 23, Torenss Rovs 11 (9 piespēles). “TALTECH” vienībai Tomass Rādiks guva 21 punktu un izcīnīja 9 bumbas, Levi Gīze 19+10 atl., Jāns Puidets 14+7 piesp., Olivers Metsalu 14, Gregors Arbets 11+8 atl.

**

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pirmā čempionāta pamatturnīrs beigsies 24. martā, astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Ceturtdaļfināla sēriju (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.) spēles paredzētas 27. un 30. martā, uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā (pirmā pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies zemākā vietā). Sēriju uzvarētāji spēlēs Final 4 turnīrā, kas notiks 5. un 6. aprīlī.

Sešas labākās Latvijas komandas pēc OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem iegūs tiesības piedalīties Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā (3.-6., 4.-5.) un pusfinālā (1.-4. vai 5., 2. – 3. vai 6.), kā arī “bronzas finālā” cīņa risināsies sērijās līdz 3 uzvarām, finālsērijā par čempionu titulu – līdz 4 uzvarām.