OlyBet LAT-EST: “VEF Rīga” 19. uzvara

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā ceturtdien, 31. janvārī, “VEF Rīga” pārspēja “TALTECH” (86:72). Nākamās spēles sestdien, 2. februārī: plkst.15 “Tartu Ulikool” – “Valmiera Glass VIA” (Delfi.ee), plkst.17 BK “Ventspils” – BK “Ogre” (Best4sport TV un Delfi.lv), plkst.17 “Kalev/TLU” – “Jūrmala/Betsafe” (Delfi.ee).

VEF Rīga” (19-2) – “TALTECH” (10-9) 86:72 (20:13, 40:40, 60:59)

Rīdziniekiem otro vakaru pēc kārtas izdevās uzvarēt, spēlējot tikai astoņu basketbolistu spēkiem, turklāt abos gadījumos izšķirošo pārsvaru izdevās panākt otrajā puslaikā.

Cīņā ar “TALTECH” 16. minūtē rīdzinieki panāca 38:29, tomēr līdz lielajam pārtraukuma igauņi izlīdzināja rezultātu un arī trešajā ceturtdaļā neatlaida mājiniekus tālāk par dažu punktu starpību. Tikai pēdējās desmit minūtēs “VEF Rīga” izdevās izmantot potenciālu uzbrukumā, panākot izšķirošo pārsvaru.

Rīdzinieki uzvarēja cīņā pie groziem (39-31) un precīzāk uzbruka no tālās distances (trīspunktnieki 12/29 – 7/25).

Uzvarētājiem Andris Misters guva 20 punktus, Artūrs Ausējs 15 (3p/ 5/9), Stīvs Zeks 10+10 atl.

Viesiem Jāns Puidets guva 20 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Gregors Arbets 15

XX

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pirmā čempionāta pamatturnīrs beigsies 24. martā, astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Ceturtdaļfināla sēriju (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.) spēles paredzētas 27. un 30. martā, uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā (pirmā pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies zemākā vietā). Sēriju uzvarētāji spēlēs Final 4 turnīrā, kas notiks 5. un 6. aprīlī.

Sešas labākās Latvijas komandas pēc OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem iegūs tiesības piedalīties Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā (3.-6., 4.-5.) un pusfinālā (1.-4. vai 5., 2. – 3. vai 6.), kā arī “bronzas finālā” cīņa risināsies sērijās līdz 3 uzvarām, finālsērijā par čempionu titulu – līdz 4 uzvarām.